Aktualności » Apel Młodych

sobota, 15 września 2018
15 września br. w Radomiu, pod hasłem "Bóg który jest"odbył się Apel Młodych. Uczestniczyli w nim młodzi z całej diecezji. Wśród nich byli również nasi parafianie. 60 osobowa grupa młodzieży przyjechała do Radomia, aby doświadczyć, że Bóg jest blisko nas, że chce być w naszym sercu, że chce być wszędzie tam, gdzie jesteśmy, gdzie bawimy się, odpoczywamy i żyjemy. Bóg chce być częścią naszego życia. Tradycyjnie z koncertem "Nieziemskie granie" wystąpił zespół Młodzi z Winkiem, któremu towarzyszyli uczniowie i młodzież, a wśród nich nasza parafianka Julia Niewola. Prowadzący koncert - Olga Nawara i Kamil Milczarek - zapraszali młodych do wspólnego śpiewu, zabawy i modlitwy.

Gościem specjalnym apelu był Ireneusz Krosny - mim, aktor i teolog. Jego występ został przyjęty entuzjastycznie. - Ogromnie cieszy mnie, że jest tu tylu młodych, którzy wierzą w Pana Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. Najważniejsze, co mamy w życiu, to jest nasza wiara, dlatego, że ona daje sens wszystkiemu, co robimy - mówił p. Krosny. Kulminacyjnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził bp Henryk Tomasik.