XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 XI 2019 r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary tacowe, złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

2. Dzisiaj, na godz. 16.00 zapraszamy do świątyni na modlitwę do Bożego Miłosierdzia.

3. Jeszcze przez cały listopad w zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki za naszych bliskich zmarłych.

4. Informacja dla osób, które wybierają się na film „Nieplanowane”. Seans filmowy odbędzie się jutro, w poniedziałek 18 listopada, o godz. 18.30 (pół godziny wcześniej niż planowano), w kinie „Helios” w Radomiu, sala nr. 4. Cena biletu 13 zł. Zapisało się ponad 90 osób. Bilety można odebrać w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Przy kasie należy powiedzieć - parafia Zakrzew. Dojazd do kina indywidualny.

5. Informacje dla narzeczonych, którzy planują przyjęcie sakramentu małżeństwa. Są oni zobowiązani do odbycia 10 spotkań (katechez); spotkania te prowadzi zespół pastoralny: ksiądz, doradca życia rodzinnego, małżeństwa katolickie, psycholog, lekarz. Na zakończenie narzeczeni uczestniczą w dniu skupienia w sanktuarium maryjnym w Błotnicy. Najbliższy termin spotkań w naszym dekanacie Radom - Zachód: 22.11. 2019 - 07.12.2019. Spotkania odbywają się w niedziele o godz. 16.00 w parafii św. Kazimierza w Radomiu, ul. Główna 16, sala duszpasterska „Wieczernik”. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach pod chórem i na stronie internetowej dr.radom.opoka.org.pl.

6. Serdecznie dziękuję p. Zbigniewowi Budzikowi za bezinteresowne wykonanie ważnych prac na rzecz naszej parafii. Dziękuję także p. Sławomirowi Pachniakowi za okazaną pomoc na rzecz naszej świątyni.

7. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla przypada patronalne święto Akcji Katolickiej. Będziemy się modlić za członków Akcji Katolickiej, dziękując im za zaangażowanie w życie duszpasterskie naszej parafii. W sobotę - 23 XI, Mszą św. o godz. 12.00 rozpocznie się spotkanie w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Natomiast w niedzielę - 24 XI, na Mszy św. o godz. 11.00, w naszym kościele, członkowie AK przybliżą nam czym jest Akcja Katolicka, jakie ma cele i zadania, oraz będą zachęcać do aktywnego włączenia się nowych członków, w pracę tego stowarzyszenia katolików świeckich.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m. in. wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro - life. Na podstawie jej doświadczenia zrealizowano film „Nieplanowane”; ponadto w „Gościu” - o orędziu pap. na Światowy Dzień Ubogich; o tym, dlaczego Anioł Stróż nie ochronił o. Pio; czy w Godzinie Łaski Bóg jest bardziej łaskawy?

9. W piątek - 22 XI - przypada wspomnienie św. Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Pomódlmy się za naszego organistę Bartłomieja Składanka i naszą scholę parafialną. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2019. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie