NIEDZIELA PALMOWA - 5.04.2020 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, najważniejsze dni całego roku liturgicznego. Przeżyjmy go godnie i w wielkim skupieniu. Niestety nie odbędzie sie dzisiaj procesja z palmami wokół naszej świątyni. Na godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną (będzie transmisja na parafialnym Facebooku), a po nich, na Mszę św. o godz. 16.45.

2. Dzisiaj jest 1. niedziela miesiąca. Z powodu trwającego stanu epidemii, nie odbędą się spotkania KŻR. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej w naszych domach.

3. W Wielkim Tygodniu spowiadamy w pon. wt. i śr. po południu w godz. 17.30 - 19.00. Prosimy skorzystać z sakramentu pokuty, nie odkładajmy spowiedzi do końca. Zachowajmy przepisy sanitarne:

• na kratki konfesjonałów zostały nałożone folie;
  • przy konfesjonałach znajduje się płyn do dezynfekcji i ręczniki papierowe, służące do oczyszczenia folii; proszę z nich korzystać.

4. Triduum Paschalne – Trzy Święte Dni. W tym roku, z oczywistych względów, udział wiernych jest ograniczony do 5 osób.

• Wielki Czwartek - 9 kwietnia: o godz. 18.00 w naszej świątyni Msza św. Wieczerzy Pańskiej – podziękowanie Chrystusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”.
  • Wielki Piątek – 10 kwietnia: jedyny dzień bez odprawiania Mszy św. Droga Krzyżowa o godz. 17.00, o godz. 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej. Podczas adoracji krzyża nie ma ucałowania. Stosujemy tylko przyklęknięcie lub głęboki ukłon. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu Pańskiego”. O godz. 20.00 Gorzkie Żale i adoracja indywidualna Pana Jezusa w „Grobie” do godz. 22.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
  • Wielka Sobota 11 kwietnia: zachęcamy do korzystania z możliwości indywidualnej adoracji Pana Jezusa w „Grobie Pańskim”, w godz. 8.00 - 19.30. Nie będzie adoracji prowadzonych przez grupy parafialne.
  • Poświęcenie pokarmów - nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Zamiast tego proponuje się obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Czyni to głowa rodziny; tekst modlitw i obrzędu poświęcenia pokarmów znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i Facebooku.
  • Wigilia Paschalna - początek o godz. 20.00. Na początku Wigilii i przy obrzędzie światła nie będzie rozpalanie ogniska, a tylko zapalenie paschału w głównych drzwiach świątyni i przejść do Orędzia Wielkanocnego (Exsúltet). Potem następuje „Liturgia Słowa” i „Liturgia Eucharystyczna”. Adoracja indywidualna Pana Jezusa w „Grobie” do godz. 21.30.
  • Niedziela Wielkanocna - godz. 5.30 rozpoczęcie adoracji indywidualnej. Msza św. rezurekcyjna początek o godz. 6.00. Zamiast procesji rezurekcyjnej, kapłan na zakończenie adoracji przy Grobie Pańskim udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej parafii stojąc przed wejściem do kościoła.

5. Przypominamy, że w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 12.30 (porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania: 6.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Poniedziałek Wielkanocny: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00).

6. Podziękowania:

• p. Gabrieli i Romanowi Pożyczkom, za ofiarowanie kwiatów, które zostały posadzone przed kościołem, przy krzyżu misyjnym i wzdłuż Alei 600 - lecia;
  • tym rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na utrzymanie naszej parafii, osobiście czy wpłatę na konto parafialne;

7. Relacje nabożeństw Wielkiego Tygodnia na naszym parafialnym Facebooku: Niedziela Palmowa - Msza św. godz. 11.00; Gorzkie Żale - Niedziela Palmowa -godz. 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Zachęcamy do kupowania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

9. Pomódlmy się o owocne przeżycie Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, o Bożą opiekę dla wszystkich udręczonych trwającą epidemią, aby nasz Bóg i Pan przywrócił chorym zdrowie, dał siły tym, którzy się nimi opiekują, pocieszył płaczące rodziny. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2020. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie