VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.02.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o trzeźwość naszego narodu. Polecajmy Bogu tę ważną intencję, także w naszych prywatnych modlitwach. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu:

• 26 lutego - Środa Popielcowa: Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły: ilościowy i jakościowy; Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście - posiłki tylko 3 razy dziennie, w tym jeden do syta, są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
  • W tym okresie pokuty podejmujemy wyrzeczenia wielkopostne, obowiązuje zakaz hucznych zabaw, przez post i pokutę oczyszczamy nasze serca i zbliżamy się do Boga.
  • Od IV niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywali parafialne rekolekcje: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w najbliższym czasie.
  • W piątki W. Postu – Droga Krzyżowa – o godz. 17.00 – dla dzieci i dorosłych, a po niej Msza św., a o godz. 19.00 – Droga Krzyżowa – dla młodzieży szkół średnich i studentów. Prosimy poszczególne grupy parafialne o aktywne włączenie się w prowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pełny rozkład poszczególnych grup parafialnych, które poprowadzą Drogę Krzyżową umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. W najbliższy piątek - 28 lutego Drogę Krzyżową o godz. 17.00 poprowadzą członkowie Oazy Rodzin - Domowego Kościoła, a o godz. 19.00 ks. Kamil wraz z młodzieżą.
  • W niedziele W. Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i ucałowaniem relikwii Krzyża św., a po nich Msza św.

3. Wczoraj, 30-osobowa grupa młodzieży z naszej parafii wraz ze swym opiekunem ks. Kamilem Kowalskim, powróciła z zimowego wypoczynku w górach. Dziękujemy ks. Kamilowi i tym, którzy go wspierali w opiece nad młodzieżą; klerykowi Adrianowi Czajkowskiemu, Waldemarowi Skorzie, oraz animatorom. Serdecznie dziękujemy Parafialnej Caritas i wójtowi gminy Zakrzew - Leszkowi Margasowi za dofinansowanie tego wyjazdu.

4. Przypominamy, że nasza parafia w długi weekend majowy (30 kwietnia - 2 maja), organizuje trzydniową pielgrzymkę w Pieniny. Osoby które się zapisały, prosimy by do 15 marca wpłaciły pozostałą kwotę.

5. W przyszłą niedzielę odbędą spotkania KŻR.

6. Od 28 lutego w kinie Heliso w Radomiu będzie można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film „Najświętsze Serce” rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque, i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Gdyby byli chętni zamówimy seans dla naszej parafii, podobnie jak na film „Nieplanowane”.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co pap. Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji; ponadto codziennie przeciętny Kowalski jest bombardowany 34 gigabajtami danych, czyli odpowiednikiem stu tysięcy słów. Jak wytrzymać informacyjne tsunami?; patron na czasy zamętu - ojciec Józef Maria Bocheński - dominikanin - doskonały patron dla Polski i świata. Można także nabyć „Małego Gościa Niedzielnego”.

8. Pomódlmy się o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2020. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie