Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 4.06. 2023 r.


1. Dzisiaj, z racji 1. niedzieli miesiąca o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie KŻR.

2. W ubiegłą niedzielę 8 osób oddało krew. Serdecznie dziękujemy za ten bezcenny dar; dziękujemy także organizatorom akcji: Bernardzie Miros i Sławomirowi Pachniakowi.

3. 8 czerwca (czwartek), będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym roku pójdziemy trasą A - przez Kolonię Zakrzew. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy parkingu – przygotowują członkowie KŻR, drugi ołtarz – przy Strażnicy OSP Zakrzew – przygotowują druhowie z OSP Zakrzew; trzeci ołtarz – przy figurce Matki Bożej, przy domu państwa Królów; czwarty ołtarz – przy domu p. Żyłów. Dekoracja trasy: po obydwu stronach – dekorują KŻR z Zakrzewa, Kolonia Zakrzew – swoją część trasy dekorują mieszkańcy poszczególnych posesji. Procesja ruszy tradycyjnie po Mszy św. o godz. 11.00. Starajmy się aktywnie włączyć w przygotowanie ołtarzy i trasy procesji. Prosimy nie wychodzić przed księdza niosącego Najświętszy Sakrament. Zapraszamy strażaków z pocztami sztandarowymi wszystkich jednostek OSP z naszej parafii, strażaków do niesienia baldachimu, ministrantów wszystkich grup wiekowych, dzieci pierwszokomunijne - dziewczynki i chłopców w uroczystych strojach, dzieci, które przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii świętej, dziewczynki do sypania kwiatków, mężczyzn do niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów, członków KŻR do niesienia różańca. Włączajmy się w śpiew pieśni eucharystycznych. Ofiary tacowe złożone podczas Uroczystości Bożego Ciała będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza parafialnego.

4. W sobotę - 17 czerwca, o godz. 8.00, wyruszy sprzed naszej świątyni, 22. piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Do przejścia tylko 20 km. Msza św. w sanktuarium o godz. 13.00. Podtrzymujmy tę piękną tradycję pielgrzymowania.

5. W przyszłą niedzielę będzie taca remontowa.

6. Zakupiliśmy dla naszej parafii kosiarkę żyłkową – kosę. Poprzednia służyła przez kilkanaście lat. Nowa będzie potrzebna przy koszeniu trawy na cmentarzu, wokół świątyni i plebanii.

7. W najbliższą sobotę - 10 czerwca, wyruszy 18. pielgrzymka rowerowa do Częstochowy. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7.00. Autokar, w którym składamy nasze bagaże, będzie stał na parkingu przed kościołem od godz. 6.30. Msza św. w Częstochowie, w niedzielę - 11 czerwca o godz. 18.30. Powrót do Zakrzew ok. godz. 24.00. Przypominamy o konieczności zabrania śpiworów do spania. Regulamin pielgrzymki i wszelkie szczegóły dotyczące tej pielgrzymki, umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii.

8. W sobotę, 10 czerwca, w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy w godzinach 10.00-14.00 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Jest on obowiązkowy w przygotowaniu narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wszystkich narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie małżeństwa prosimy, aby włączyli się w ten dzień skupienia. W programie między innymi: konferencja, Msza Święta, spowiedź.

9. Kolejna edycja spotkań formacyjnych dla narzeczonych odbędzie się w naszym dekanacie w terminie: 01.07.2023 – 09.09.2023. Miejscem tych spotkań będzie „Kazimierzówka” przy kościele św. Kazimierza w Radomiu.

10. Małżeństwa, które przeżywają 50-lecie ślubu proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Zakrzew.

11. Módlmy się w intencji całej naszej parafii o umocnienie wiary w tajemnicę Trójcy Przenajświętszej. Pod Twoją obronę...

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2023. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com