XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.08.2020 r.

1. Dzisiaj, z racji 1. niedzieli miesiąca, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie KŻR.

2. W czwartek - 6 sierpnia, będziemy przeżywali w naszej parafii Uroczystość odpustową - Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Uroczystą Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat Grzegorz Senderski - proboszcz parafii św. Kazimierza w Radomiu, dziekan Dekanatu Radom - Zachód. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja wokół świątyni. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów wszystkich grup wiekowych, mężczyzn do niesienia chorągwi i sztandarów, członków KŻR do niesienia feretronów, strażaków wszystkich jednostek OSP z pocztami sztandarowi z Zakrzewa, Zakrzewskiej Woli, Gulina i Gulinka, strażaków do niesienia baldachimu. Jest to także dzień 40. Godzinnego Nabożeństwa - adoracji Eucharystycznej. Szczegółowy plan adoracji umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Tego dnia przypada też 1. czwartek miesiąca. Będziemy się modlić do Chrystusa _ Najwyższego Kapłana o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, szczególnie z naszej parafii.

3. Przypominamy, iż osoby uczestniczące w kościele, we Mszy św. nadal są zobowiązane do noszenia maseczek - zakrywania nosa i ust. Epidemia nie minęła, i musimy czuć się odpowiedzialni za zdrowie i życie swoje i tych, z którymi się spotykamy.

4. W ubiegłą niedzielę, w ramach akcji - 1 gr za 1 km szczęśliwie przejechany, zebraliśmy do puszek 1510 zł. W imieniu MIVA Polska dziękujemy za te ofiary, które będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

5. Również w ubiegłą niedzielę na rehabilitację Nadii Kszczotek, zebrano do puszek 2560 zł. W imieniu rodziców Nadii serdecznie dziękujemy za ten dar serca. Składamy również podziękowania Rycerzom Kolumba z parafii MB Częstochowskiej za przeprowadzenie tej zbiórki.

6. 7 sierpnia przypada 1. piątek. Spowiedź św. rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 16.00. Ze względu na panujący stan epidemii i nowe przypadki zakażenia koronawirusem, jeszcze nie będziemy odwiedzać chorych; czynimy to tylko na wyraźne zaproszenie rodziny osoby chorej. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętsze Serca Pana Jezusa.

7. Rodzice, którzy pragną zgłosić swoje dziecko do chrztu św. proszeni są, by w tygodniu przed chrztem, zgłosili się do kancelarii parafialnej z aktem urodzenia dziecka i zaświadczeniami od rodziców chrzestnych.

8. Po raz kolejny zapraszamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie 9 września o godz. 10.00. Prosimy składać zużyty sprzęt podobnie jak w roku ubiegłym za plebanią, obok świetlicy „Barka”. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie misjonarza z naszej diecezji pracującego w Brazylii - ks. Szymona Sieczkę.

9. W niedzielę - 6 września, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywali Dożynki Parafialno-Gminne. Ze względu na panującą epidemią będą miała skromniejszą formę niż w roku ubiegłym. Przypominamy, że w tym roku parafialny wieniec dożynkowy przygotowują mieszkańcy sołectwa Kolonii Zakrzew. Więcej szczegółów podamy w najbliższym czasie.

10. Za tydzień będzie taca remontowa.

11. Wójt Gminy Zakrzew informuje, iż od 1 sierpnia bieżącego roku, na terenie Gminy Zakrzew rozpoczyna się inwentaryzacja źródeł ciepła we wszystkich budynkach. Upoważnieni ankieterzy, wyposażeni w legitymację pojawią się na każdej nieruchomości celem sporządzenia odpowiednich ankiet. Prosimy o udzielenie niezbędnych informacji, które umożliwią utworzenie bazy danych dotyczącej istniejących na naszym terenie źródeł ciepła. Pozyskane informacje pomogą również oszacować wielkość emisji zanieczyszczeń do powietrza oraz ocenić potrzeby i możliwości związane z wymianą źródeł ciepła, termomodernizacją budynków i montażem odnawialnych źródeł energii. Dziękujemy za zaangażowanie i każdą uzupełnioną ankietę. Leszek Margas - wójt Gminy Zakrzew

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m. in. o katedrach gotyckich, które są miejscem, gdzie spotyka się niebo z ziemią; nieważność a nierozerwalność małżeństwa; letni cykl, tym razem o sanktuarium Matki Bożej Studzienniczańskiej. Można także nabyć „Małego Gościa Niedzielnego”.

13. Pomódlmy się o trzeźwość naszego narodu i w intencji pielgrzymów udających sie na Jasną Górę. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2020. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie