XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 X 2019 r.

1. Dzisiaj, na godz. 16.00 zapraszamy do świątyni na wspólną modlitwę do Bożego Miłosierdzia.

2. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Będziemy się modlić, szczególni na nabożeństwach różańcowych o dar nowych powołań misyjnych i obfite owoce duchowe dla 2 tys. polskich misjonarzy. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na misje święte.

3. Dzisiaj, odbywa się w całej Polsce badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes): osób uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Prosimy o wolniejsze wychodzenie ze świątyni.

4. W ubiegłą niedzielę została przeprowadzona zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano do puszek 1040 zł (słownie: tysiąc czterdzieści złotych). Bóg zapłać za te ofiary.

5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe; przypominamy - różaniec rozpoczynamy zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie o godz. 17.00, a po nim jest odprawiana Msza św.

6. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem, wyłożone są kartki na których można wpisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych. Modlitwa za zmarłych, to wyraz naszej miłości i wdzięczności dla tych, którzy przekazali nam wiarę, uczyli nas miłości Boga i drugiego człowieka.

7. Na stoliku pod chórem i za ołtarzem wyłożony jest kolejny numer kwartalnika „Wieści”; a w nim m.in. o Michale Golusie - brązowym medaliście Mistrzostw Świata w Londynie.

8. We wtorek - 22 X przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św., na której ucałujemy jego relikwie.

9. Podobnie jak w roku ubiegłym, chcemy i w tym roku, zorganizować dla dzieci Bal Wszystkich Świętych. W czwartek - 31 X podczas ostatniego nabożeństwa różańcowego, dokonamy podsumowania i wynagrodzimy dzieci za ich gorliwość różańcową. Po nabożeństwie, w naszej parafialnej stodole odbędzie się zabawa dla dzieci i młodzieży. W programie m. in. konkursy z nagrodami, zabawa przy muzyce, konkurs na najlepszy kostium. Prosimy, by dzieci już dzisiaj pomyślały, za jaką świętą czy świętego chcą się przebrać, by naśladować ich piękne życie.

10. 25 X (piątek) o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zakrzewie odbędzie się KONCERT PLATEAU - twórców, „PROJEKTU GRECHUTA”. Usłyszymy utwory Marka Grechuty, Leonarda Cohena i Marka Jackowskiego. Wstęp wolny. W imieniu wójta p; Leszka Margasa i p. Dyrektor Zofii Maj, serdecznie zapraszam na ten koncert. Więcej szczegółów w gablocie przed kościołem.

11. W przyszłą niedzielę - 27 X, na Mszę św. o godz. 17.30 zapraszamy członków Akcji Katolickiej, a po niej, na spotkanie formacyjne.

12. W przyszły roku planujemy pielgrzymki: w tzw. długi weekend majowy - 30 kwietnia - 2 maja 2020 r. trasa pielgrzymki: Tuchów - Stary Sącz - Krościenko - Szczawnica - Ludźmierz. W programie: zwiedzanie sanktuariów Maryjnych w Tuchowie i Ludźmierzu; sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu; Centralnego Ośrodka Oazowego w Krościenku; zwiedzanie uzdrowiska w Szczawnicy, zamku w Niedzicy, Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego w Szlachotwej, wąwozu Homole; wjazd wyciągiem na Palenicę; rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. Cena 400 zł. W cenie: dwa noclegi w ośrodku wypoczynkowym w Szczawnicy, dwa śniadania, dwie obiadokolacje, przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilety wstępu, opłata przewodników. Zapisy z zaliczką 100 zł. przyjmujemy do końca października (chodzi o rezerwacje noclegów). Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc.

13. Za kilkanaście dni będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Trwają prace porządkowe na naszym parafialnym cmentarzu. Bardzo prosimy, aby zachować czystość na cmentarzu. Szkło, plastik i stare wieńce, proszę wrzucać do śmietników w plastikowych workach.

14. Podziękowania za wycinkę drzew na cmentarzu parafialnym. Serdecznie dziękuję panom za niezwykle trudną i niebezpieczną pracę: Tadeuszowi Kępce, Witoldowi Kępce, Błażejowi Pajkowi i jego pracownikowi, Andrzejowi Posłusznemu, Bogdanowi Jarosińskiemu, Wojciechowi Lechowskiemu, Eugeniuszowi Ziętkowi. Wielką wdzięczność wyrażam panom za użyczenie samochodów, ciągników i innego sprzętu w celu wycięcia i transportu drzew - Błażejowi Pajkowi, Dawidowi Majchrzakowi i Kacprowi Zamkowskiemu.

15. W przyszłą niedzielę - 27 X, będzie zmiana czasu na zimowy. Śpimy godziny dłużej.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m. in. rodzice św. Jana Pawła II kandydatami na ołtarze; życie bł. ks. Jerzego Popiełuszki; sylwetka Olgi Tokarczuk - polskiej noblistki; o potrzebie wspierania misji świętych. Można także nabyć „Małego Gościa Niedzielnego”.

17. Pomódlmy się za polskich misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2019. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie