IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA - 12.05.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele Powszechnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

2. Dzisiaj, ks. biskup Piotr Turzyński, rozpoczyna w naszej parafii wizytację kanoniczną. Porządek wizytacji:

• godz. 9.00 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży; po Mszy św. spotkanie ks. biskupa z dziecięcymi i młodzieżowymi grupami formacyjnymi i krótka prezentacja grup przez animatorów i prezesów grup;
  • godz. 11.00 Msza św. o z udziałem dorosłych; po Mszy św. spotkanie z grupami formacyjnymi osób dorosłych i prezentacja grup przez animatorów, zelatorki i prezesów grup;
  • godz. 16.30 - spotkanie modlitewne ks. biskupa z wiernymi na cmentarzu parafialnym i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych;
  • godz. 17.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży III klas gimnazjalnych i klas VIII szkoły podst. Proszę, aby na tę Mszę św. przyszły tylko te osoby, które związane są z uroczystością bierzmowania;
  • 14 maja (wtorek) o godz. 9.00 spotkanie ks. biskupa Piotra w Przedszkolu Samorządowym, a o godz. 10.00 spotkanie w Szkole Podst. i Gimnazjum w Zakrzewie.

3. Trwa miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszej świątyni w niedziele na godz. 17.00 a w dni powszednie na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W tym tygodniu, w piątek 17 maja odwiedzimy następujące miejscowości: godz. 18.00 - Kolonia Zakrzew, u p. Królów i Kolonia Zakrzew, u p. Nowaków; godz. 18.30 - Natalin przy szosie i Podlesie Mleczkowskie przy szosie.

4. We wtorek - 14 maja, o godz. 19.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie par animatorskich z naszego Rejonu.

5. W środę - 15 maja, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Caritas.

6. W sobotę - 18 maja, o godz. 10.00 rozpocznie się w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy do udziału w nim, narzeczonych z naszej parafii, którzy w tym roku przyjmą sakrament małżeństwa.

7. Także w sobotę, 18 mają, o godz. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne z ojcami ministrantami.

8. W przyszłą niedzielę - 19 maja, na Mszy św. 11.00 będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii Świętej. Oto plan przygotowań, (jest także umieszczony na stronie internetowej naszej parafii)
  • wtorek - 14 maja, godz. 18.00 - próba w kościele
  • środa - 15 maja, godz. 18.00 - sprzątanie świątyni i placu wokół kościoła (zapraszamy do pomocy rodziców dzieci I Komunijnych)
  • czwartek - 16 maja, godz. 18.00 - próba w kościele
  • piątek - 17 maja, godz. 16.00 - spowiedź św. dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i krewnych
  • Proszę słuchać uwag porządkowych. Zachowajmy się godnie w naszej świątyni.

9. W niedzielę - 26 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 będzie Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Plan przygotowań:

• czwartek - 23 maja, godz. 18.00 - próba
  • sobota - 25 maja, godz. 10.00 - spowiedź św. dzieci, ich rodziców i krewnych

10. Osoby, które zapisały się na 15. pielgrzymkę rowerową do Częstochowy, w dniach 8 - 9 czerwca (sobota niedziela), prosimy o dokonywanie wpłat. Termin upływa 20 maja. Na liście rezerwowej czeka kilkanaście osób.

11. W dniach 24 i 25 sierpnia br. (sobota - niedziela) odbędzie się męska pielgrzymka rowerowa do Lichenia. Zapisy rozpoczynamy od przyszłej niedzieli.

12. Za tydzień będzie taca remontowa.

13. Podziękowania:

• Bogdanowi Jarosińskiemu i Andrzejowi Posłusznemu za wykonanie prac porządkowych wokół świątyni i domu parafialnego;
  • Błażejowi Pajkowi za ofiarowanie kory, którą ułożono wokół dzwonnicy starej i nowej;
  • Leonowi Falińskiemu i Mirosławowi Chochoł za wykonanie prac na placu kościelnym;
  • rodzicom i młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, za zaangażowanie przy sprzątaniu świątyni i terenu wokół niej;

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” - m. in. Fatima, czy wszystko się spełniło?; wywiad z biskupem Michałem Janochą o spalonej katedrze Notre Dame; o owocach pielgrzymki pap. Franciszka do Bułgarii. Można także nabyć „Małego Gościa Niedzielnego”.

15. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Henryka Stróżka, l. 87 z Marianowic. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej. Zdrowaś Maryjo...wieczny odpoczynek...

16. Pomódlmy się w intencji ks. biskupa Piotra i całej naszej parafii o dary Ducha św. na czas wizytacji kanonicznej. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2019. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie