NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 4. 04.2021r.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom procesji rezurekcyjnej: asyście ministranckiej - począwszy od najmłodszych ze szkoły podstawowej, szkół średnich, studentów, kończąc na ojcach ministrantach. Dziękuję członkom KŻR, tym, którzy nieśli różaniec, chorągwie, feretrony. Gorące podziękowania składamy na ręce prezesów Grzegorza Majchrzaka i Sławomira Pachniaka, wszystkim strażakom z naszej parafii, z poszczególnych jednostek OSP - z Zakrzewa, Gulina, Gulinka i Zakrzewskiej Woli za udział w procesji, za adorację przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Dziękuję ułanom z Kawalerii Ochotniczej w barwach 11 pułku Ułanów Legionowych przy stadninie Carino w Gulinie za udział w adoracji przy „Grobie Pańskim” i udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wam Kochani Parafianie i Goście, za udział w tym świadectwie naszej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego.

2. Bardzo dziękuję za przygotowanie naszej świątyni do godnego przeżywania świąt Wielkanocnych. Za przygotowanie Ołtarza adoracji - „Ciemnicy” – Krystynie Piasek, Paulinie Wieczorek, Oli Wieczorek i Andrzejowi Posłusznemu. Za przygotowanie „Grobu Bożego”: Krystynie i Tadeuszowi Kępkom, Dorocie i Jackowi Wilczyńskim, Aleksandrze Bernat, Justynie i Grzegorzowi Filipiakom, Waldemarowi Skorzie. Paniom Aleksandrze i Dorocie za przygotowanie dekoracji kwiatowej w ołtarzu głównym, w „Ciemnicy” i przy „Grobie”. Podziękowania składamy naszym drogim parafianom za ofiary złożone na kwiaty do „Ciemnicy”, „Grobu” i na ołtarz. Bóg zapłać za aktywny udział w przeżyciach Triduum Paschalnego, adoracje indywidualne, grupowe i z poszczególnych wiosek. Serdecznie dziękujemy członkom scholii parafialnej za przygotowanie pieśni wykonanych podczas Triduum Paschalnego i śpiewu Męki Pańskiej. Gorące podziękowania kierujemy do naszego organisty Bartłomieja Składanka, za pomoc w przygotowaniu scholi, za piękny śpiew Męki Pańskiej w Wielki Piątek i ubogacenie liturgii Wielkiego Tygodnia. Słowa wdzięczności kierujemy do p. Eugeniusza Podsiadłego za śpiew Męki Pańskiej w Wielki Piątek i podczas całego Triduum Paschalnego. Bóg zapłać ministrantom wszystkich grup wiekowych za gorliwą posługę przy ołtarzu i prywatną adorację w „Ciemnicy” i przy „Grobie”. Gorąco dziękuję Kapeli z Marianowic - „Kalina” za śpiew Gorzkich Żali w Wielki Piątek. Szczególnie gorące słowa wdzięczności kieruję w stronę naszego wikariusza Ks. Kamila, za przygotowanie całej liturgii Wielkiego Tygodnia, za asystę lektorów i pozostałych ministrantów, czuwanie w godnym przeżyciu tych wspaniałych uroczystości. Bardzo dziękuję kościelnemu p. Andrzejowi Posłusznemu i jego małżonce Jadwidze, za przygotowanie naszej świątyni do godnego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

3. Podziękowania dla:

• wójta Leszka Margasa, Agnieszki Świątkowskiej i Rady Gminy Zakrzew za przyznanie dotacji na renowację naszej świątyni w wysokości 7 tys. zł.
  • Gabrieli i Romanowi Pożyczkom za ofiarowanie kwiatów, które zostały posadzone przez p. Gabrielę przy krzyżu misyjnym i przed kościołem
  • Beacie i Wiesławowi Pawelcom za ofiarowanie kwiatów, które zostały posadzone w Alei 600-lecia
  • Wojciechowi Lechowskiemu za wykonanie pracy na rzecz naszej parafii

4. Dzisiaj przypada 1. niedziela miesiąca; z racji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego spotkanie KŻR odbędzie się w przyszłą niedzielę.

5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny - II dzień świąt Wielkanocnych, Msze św. według porządku: o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Będzie czytany list rektora KUL- u, a taca będzie przeznaczona na potrzeby tej uczelni.

6. Za tydzień, będziemy przeżywali Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Przez cały tydzień na Mszach św. o godz. 17.00 będziemy się modlić o dobre przygotowanie do tej uroczystości poprzez uczestnictwo w nowennie do Bożego Miłosierdzia.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny, wspomnienia z okazji 100. rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. Można także nabyć „Gościa extra” - Cień Ojca - o św. Józefie. Cena 9 zł. (100 stron).

8. Pozwólcie, że w imieniu własnym i ks. Kamila złożę naszym Drogim Parafianom i przybyłym do nas Gościom serdeczne życzenia wielkanocne. Dzisiaj, w Święto Zmartwychwstania, wpatrujemy się w pusty grób. On mówi nam o cenie naszego zbawienia. Staje przed nami Chrystus i mówi do nas: „Pokój wam, to Ja, dotknijcie się mnie, ja żyję!”. Niech tegoroczne Święta Wielkanocne, napełniają Wasze serca bożą radością i nadzieją; niech dodają Wam sił, w stawaniu się odważnymi świadkami Boga, który pragnie byście w życiu rodzinnym i społecznym głosili Jego Dobrą Nowinę o zbawieniu świata.

Szczęść Boże wszystkim i radosnego Alleluja!!!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2021. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie