II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.01.2021 r.

1. Dzisiaj, na godz. 16.00 zapraszamy do naszej świątyni, na modlitwę do Bożego Miłosierdzia.

2. W przyszłą niedzielę - 24 stycznia, na Mszę św. o 17.00, zapraszamy członków Akcji Katolickiej.

3. W III niedzielę zwykłą, dnia 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek wzywa nas w liście apostolskim Aperuit illis, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii dokonać uroczystego wniesienia Pisma Świętego, uwydatnić głoszenie Słowa Bożego oraz tak przygotować homilie, aby podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

4. Na terenie Gminy Zakrzew rozpoczyna się program szczepień przeciw Covid-19. Harmonogram rejestracji: od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat, od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia osób, które skończyły 80 lat rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Bezpłatna infolinia - 989. Więcej szczegółów w gablocie przed kościołem.

5. Wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość przy rocznym rozliczeniu podatkowym przekazanie 1% na rzecz Parafialnej Caritas. W rubryce „Informacje uzupełniające”, należy wpisać „Caritas - Zakrzew”. Osobom, który uczyniły to w roku ubiegłym, serdecznie dziękujemy. Zebrane fundusze chcemy przeznaczyć na pomoc dzieciom i młodzieży naszej parafii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”, m. in. etyczne aspekty szczepienia przeciwko Covid - 19; niemodna asceza w modnym opakowaniu; Agnieszka Osiecka - cóż po niej zostało?; w 1984 r. uczniowie z Włoszczowej bohatersko bronili krzyża. Co sprawiło, że ich rówieśnicy mają dziś zupełnie inny system wartości?.

7. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Stefania Pluta, l. 92 z Zakrzewa. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej. Zdrowaś Maryjo...wieczny odpoczynek...

8. W czwartek - 21 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek - 22 stycznia Dzień Dziadka. Pomódlmy się w ich intencji. Pod Twoją obronę...za zmarłe babcie i dziadków. Wieczny odpoczynek

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2021. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie