Aktualności » Apel Młodych

sobota, 14 września 2019
W sobotę - 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbył się w Radomiu już po raz 9. Apel Młodych. Młodzież potrzebuje świadectwa i poczucia, że nie jest osamotniona w drodze do Boga - mówił podczas Apelu bp Henryk Tomasik. Przyświecało mu hasło: "Jezus żyje!". Uczestnicy spotkali się na ul. Żeromskiego przed Urzędem Miejskim. Organizatorami wydarzenia była Fundacja Młodzi Radom i Rada Młodzieżowa Diecezji Radomskiej. W spotkaniu uczestniczyło około 3 tys. młodych ze swoimi duszpasterzami z całej diecezji radomskiej. Wśród nich była 30. osobowa grupa z naszej, zakrzewskiej parafii. Opiekę nad nimi sprawował alumn Adrian Czajkowski. Przed Apelem Młodych wystąpił zespół PzM - Prosto z Mostu. Apel rozpoczął koncert Nieziemskie granie. Gościem specjalnym był Jasiek Mela, niepełnosprawny podróżnik i działacz społeczny. Gdy miał 15 lat, zdobył bieguny - północny i południowy w ciągu jednego roku. Podkreślał ponadto, że wiele osób pomogło mu i go pokierowało w życiu. Rodzice towarzyszyli mu we wszystkich doświadczeniach i nauczyli go zaufania do Pana Boga, który dla niego jest Przewodnikiem. - W życiu bardzo pomógł mi też Marek Kamiński. Nie chodzi tu tylko o podróże, ale pomógł mi uwierzyć w siebie i bardziej walczyć o swoje marzenia, o swoje życie, swoją aktywność, swoje szczęście - mówił Jasiek Mela. Niezwykle bogaty program spotkania pozwolił młodym na wspólny śpiew, tanieć, ale także na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem - w strefie ciszy. To był cudowny czas, przeżyty z naszymi rówieśnikami, dla których wiara jest niezwykle cennym darem - podkreśla Ola z naszej parafii.