Aktualności » Bal charytatywny - czyli Potańcówka na deskach

sobota, 02 czerwca 2018

W sobotę - 2 czerwca br. odbył się kolejny Bal Charytatywny. Tegoroczny, nawiązywał w swej formule do wiejskiego wesela sprzed lat. Idę tego radosnego spotkania przygotowanego przez członków parafialnej Caritas, były słowa umieszczone na zaproszeniu: „Zmieniła, zmieniła ludzi Europa, rolnik zamiast bata ma teraz laptopa. Rolnik przez Internet znajdzie sobie żonę, kliknie sobie myszką i ma załatwione”. „Parafialna stodoła” przeniosła nas w czasy tradycyjnych, wiejskich wesel. Jak każdego roku nad całością czuwał p. Tadeusz Kępka. Opracowany przez niego program kabaretowy, pozwolił z radością i z nostalgią wrócić do czasów, gdzie nie było domów weselnych, a wspólnie z rodziną i sąsiadami, przygotowywano stoły, jedzenie, dekoracje, a gościom przygrywała wiejska kapela. Niejednemu z uczestników tego balu zakręciła się łezka w oku. Przed naszą stodołą ustawiono „dechy”, a zespół muzyczny pod kierownictwem Mateusza Jaworskiego, swoim śpiewem i muzyką, zapraszał wszystkich do tańca, nie dając chwili wytchnienia. Po północy, zespół zagrał po raz ostatni. Na koniec, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy gadżet - drewnianą łyżkę przypominającą, że kiedyś jadało się z jednej miski. Uczestnicy potańcówki złożyli dobrowolne ofiary na wakacyjne wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Ks. proboszcz Ireneusz Kosecki dziękując członkom Parafialnej Caritas za przygotowanie balu, sponsorom za pomoc, młodym kelnerkom za ciężką pracę, uczestnikom za udział i ofiary pieniężne, zaprosił wszystkich na kolejny bal; już za rok!
Zdjęcia z balu można zobaczyć TUTAJ