Aktualności » Czuwanie na lednickich polach...

sobota, 01 czerwca 2019
Tegoroczna Lednica odbywała się pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham". W programie tegorocznego Spotkania Młodych na Polach Lednickich wzięło udział ponad 60 tysięcy osób, wśród nich 18-osobowa grupa młodzieży naszej parafii wraz z opiekunem ks. Kamilem Kowalskim. Uczestnicy tego modlitewnego spotkania starali się odkryć, iż z sakramentów spowiedzi św. i Eucharystii płynie siła do przezwyciężania trudności, z którymi muszą się mierzyć w codziennym życiu. Lednica rozpoczęła się od słów powitania prymasa Polski - arcybiskupa Wojciecha Polaka, który pozdrowił wszystkich uczestników spotkania mówiąc ,,Witam Polskę ochrzczoną tutaj przed tysiącem lat. I ja witam was wszystkich ochrzczonych, którzy gromadzicie się dziś pod Rybą w imię Jezusa Chrystusa”. Program całego spotkania był bardzo bogaty i interesujący, nie zabrakło w nim czasu na modlitwę, konferencje, liczne świadectwa młodych i wspólną zabawę tańcem i śpiewem wychwalającym Boga. Jednym z najbardziej wzruszających momentów spotkania była modlitwa młodych ludzi za księży - z wyciągniętymi nad ich głowami dłońmi, w geście błogosławieństwa. Spotkanie młodych zakończyła uroczysta Msza Święta i nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim z naszej parafii, którzy chcieli wziąć udział w tym wielkim świecie młodych.