Aktualności » Dar Eucharystii

niedziela, 20 maja 2018
20 maja br. na Mszy św. o godz. 11.00, 46. dzieci klas trzecich, po raz pierwszy przyjęło Jezusa Chrystusa w Komunii św. To była niezwykle wzruszająca uroczystość. Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Ireneusz Kosecki, a koncelebrowali z nim ks. Józef Kloch - były rzecznik Episkopatu Polski, ks. Wojciech Wojtyła, ks. Leonard Sadowski i ks. Przemysław Wójcik. Wikariusz - Ks. Kamil Kowalski, w homilii zachęcał dzieci, by ożywiały swoją przyjaźń z Chrystusem. Posługując się przykładami z życia, a dokładnie z życia rowerzysty, który by bezpiecznie podróżować zakłada kaski i kamizelkę odblaskową, tak człowiek wiary winien zatroszczyć się przez modlitwę i przyjmowanie sakramentów świętych o rozwój swojej wiary. Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz podziękował tym, którzy tę piękną uroczystość przygotowali: katechetce p. Bożenie Chłopeckiej, za jej całoroczny trud katechizowania dzieci, za bezpośrednie przygotowanie do uroczystości; katechetce, p. Monice Wierzbie za całoroczną katechizację dzieci i pomoc w próbach; wikariuszowi - ks. Kamilowi Kowalskiemu - za całoroczną, duchową opiekę nad dziećmi, comiesięczne spotkania, pomoc w próbach przygotowujących do uroczystości, za posługę w konfesjonale; księżom za posługę w konfesjonale: ks. Krzysztofowi Góralskiemu - proboszczowi z Dąbrówki Nagórnej i ks. Grzegorzowi Wójcikowi - kapelanowi Szpitala w Radomiu; rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości; z tzw. komitetu rodziców - którzy przez cały rok kierowali przygotowaniami, paniom i panom - którzy licznie przyszli, aby pomóc w sprzątaniu świątyni i terenu wokół kościoła. Proboszcz wyraził wdzięczność za prezent od dzieci I - Komunijnych, w kwocie 1200 zł. Zakupiono za nie 4 ornaty, 2 w kolorze białym i 2 w kolorze zielonym. Podziękował też Dyrekcji i nauczycielom ze szkoły podst. za trud wychowania, kształtowanie serc i umysłów dzieci.
Galeria zdjęć TUTAJ.