Aktualności » Dożynki parafialne

niedziela, 04 września 2016

W niedzielę - 4 września, na Mszy św. o godz. 11.00, odbyły się w naszej świątyni dożynki parafialne. Dziękczynną Eucharystię za dar szczęśliwych zbiorów i w intencji rolników z naszej parafii odprawił proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. W homilii podkreślił, iż rolnicy z natury są ludźmi dziękczynienia, przychodzą bowiem prosić biskiego Gospodarza o to, by nie zabrakło nam chleba powszedniego. Z pszennego chleba zebranego przez rolników wypieka się hostię, która słowami konsekracji staję się Ciałem Pańskim.

W tym roku wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy Natalina. Honor Starostów Dożynkowych pełnili Danuta i Stanisław Wiecheccy. Ks. proboszcz wyraził słowa wdzięczności za wykonanie pięknego wieńca dożynkowego. Swój wkład w jego przygotowanie mieli także Witold Kępka, Dariusz Jakubiak, Henryk Maj, Eligiusz i Edyta Baćmagowie, Zdzisław Sikora. Wieniec do świątyni wniosła młodzież z Natalina: Anna Kredowska, Dominika Kredowska, Bartosz Maj i Mateusz Jaworski. Towarzyszyły im dzieci, ubrane w stroje krakowskie i niosące chlebki dożynkowe: Ola i Jacek.

W uroczystej Sumie wziął udział wójtowi naszej Gminy, Sławomir Białkowski i radni naszej Gminy. Poczty sztandarowe poszczególnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej naszej parafii wraz z prezesem Grzegorzem Majchrzakiem uświetniły uroczystość dożynkową.

Po homilii ks. proboszcz dokonał uroczystego poświęcenia wieńca dożynkowego.

Foto: Waldemar Skorza