Aktualności » Dożynki parafialne

niedziela, 27 sierpnia 2017

27 sierpnia, na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy Dożynki parafialne. Uroczystą Sumę, odprawił wraz z nowym wikariuszem, proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. Honor Starostów Dożynkowych pełnili w tym roku p. Danuta i Tomasz Bocheńscy z Marianowic. Mieszkańcy tej wsi przygotowali piękny wieniec dożynkowy. Nad jego przygotowaniem czuwała sołtys Marianowic p. Elżbieta Szymańska. Wspierali ją w tym dziele: Artur Wielocha, Wiktor Golus, Krystyna Stachura z córkami Olą i Justyną, Izabela Szymańska, Maria Filipowska i Iwona Stawczyk. W uroczystej procesji wnieśli wieniec do świątyni: Wiktor Golus, Izabel Szymańska, Małgorzata Michnicka i Jarosław Szary. Kapela z Marianowic „Kalina” swym śpiewem ubogaciła dożynkową liturgię. W homilii ks. proboszcz podziękował Bogu i ludziom za dar chleba, za trud rolników, ich poświęcenie i umiłowanie ziemi ojczystej. Po jej zakończeniu, dokonał poświęcenia wieńca dożynkowego, a na dziękczynienie uczestnicy Mszy św. odśpiewali Te Deum. W Eucharystii oprócz licznie zebranych parafian, uczestniczyli także zaproszeni Goście: wójt Gminy Zakrzew, p. Sławomir Białkowski, wicestarosta radomski p. Leszek Margas, Radni Gminy Zakrzew, poczty sztandarowe czterech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej naszej parafii, wraz z prezesami, naczelnikami i druhami. Po zakończonej Mszy św. przed kościołem, uczestnicy liturgii, połamali się chlebem dożynkowym.