Aktualności » Dzień Wspólnoty

niedziela, 26 sierpnia 2018
Tradycyjnie, pod koniec wakacji w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej na dniu wspólnoty spotkali się oazowicze i Domowy Kościół. Wzięło udział w Pielgrzymce Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie ponad 1000 osób. Wśród nich byli przedstawiciele naszej parafii. Ponad 30 osobowej grupie przewodził nasz wikariusz ks. Kamil Kowalski. ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie wskazał na potrzebę takich spotkań: „Chcemy podziękować za wakacyjne rekolekcje, ucieszyć się sobą, podzielić się doświadczeniem żywego Kościoła i spojrzeć w przyszłość, by ożywiać nasze wspólnoty parafialne, żeby nie były tylko Kościołem jako instytucją, ale Kościołem, który jest żywą komórką tworzącą prawdziwe relacje z Panem Bogiem i ludźmi między sobą”. Powakacyjny dzień wspólnoty rozpoczął się od zawiązania wspólnoty. Dzieci, młodzież i dorośli mieli też swoje spotkania. Mszy św. przewodniczył bp Piotr Turzyński. W homilii zachęcał do troski nad młodym człowiekiem: „Młodość jest wielkim, cudownym darem. Kochanym przez Boga. Dlatego musimy zrobić wszystko, żeby młodzi byli kochani, rozwijali się i poruszali nas do wielkich rzeczy. Trzeba się młodymi zaopiekować. Oni mają w sobie nadzieję, ale ponieważ często nie są obciążeni historią, przeszłością, to ta nadzieja może być trochę naiwna. Oni potrzebują korzenia, oni potrzebują dorosłych, żeby się nie złapać na jakąś utopię, na bylejakość”. To było cudowne spotkanie z tymi, z którymi przeżywaliśmy kilka tygodni temu wakacyjne rekolekcje oazowe. Wspaniale, że byliśmy u Matki Bożej Miłosierdzia - mówi z wielkim entuzjazmem Patrycja Tkaczyk - nasza parafianka, animatorka oazowa.