Aktualności » Ewangelia - to radość...

poniedziałek, 03 września 2018
Podobnie jak w roku ubiegłym, na początku roku szkolnego i katechetycznego młodzież będąca animatorami Ruchu Światło Życie przeprowadziła ewangelizację w szkole podstawowej w Zakrzewie. Bawili się, tańczyli, a przede wszystkim mówili o Bogu i swoim miejscu w Kościele jako wspólnocie wspólnot. Tym razem lekcje religii poprowadziła młodzież. Pragnęli w ten sposób pokazać, że Kościół nie jest miejscem tylko dla osób starszych. Każdy z nas może budować wspólnotę i każdy z nas tej wspólnoty potrzebuje, by móc się rozwijać, poznawać Boga i samego siebie, a przede wszystkim inwestować w swoje zbawienie.

Mamy nadzieję że ewangelizacja przyniesie dobre owoce i przybędzie dzieci i młodzieży chętnych do formacji w parafii Zakrzew. Przypominamy że każdy z nas ma swoje miejsce w Kościele, tylko od nas zależy czy będziemy potrafili to miejsce w Nim odnaleźć. Zapraszamy na spotkania formacyjne w każdy piątek godz. 19.00 - spotkania z ministrantami gimnazjalnym i szkół średnich. W każdą sobotę o godz. 9.00 spotkania z kandydatami na ministrantów; natomiast o godz. 10.00 spotkanie z ministrantami z podstawówki. Oaza młodzieżowa spotyka się w każdy piątek o godz. 17.30. Oaza dziecięcą w każda sobotę o godz. 9.00. Próba scholi parafialnej w każdą sobotę o godz. 10.00.