Aktualności » Festyn strażacki

niedziela, 05 maja 2019
4 maja przypada wspomnienie św. Floriana - męczennika, patrona strażaków. W niedzielę - 5 maja odbył się w Zakrzewie Festyn Strażacki. Gospodarzami tego święta był wójt Gminy Zakrzew Leszek Margas i druhowie z ośmiu jednostek OSP naszej Gminy. Uroczyste świętowanie rozpoczęło się o godz. 11.00 Mszą św. odprawioną w intencji strażaków przez proboszcza ks. Ireneusza Koseckiego. Homilię wygłosił ks. Kamil Kowalski. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewniła Orkiestra Dęta „Moderato” z Przytyka. Po Mszy św. poczty sztandarowe, zaproszeni goście i licznie zebrani parafianie, udali się na plac obok budynku Gminy. Tam, na ustawionej scenie, zaproszeni goście wyrazili swoją wdzięczność strażakom, i życzyli im bezpieczeństwa podczas akcji ratowania ludzi i mienia. Następnie odbyły się koncerty, m. in. zespołu „Humi Accordion Band”, Orkiestry „Moderato”, wystąpił także kabaret Kopydłów. Na placu, w pobliżu sceny, odbywały się pokazy akcji ratowniczo - gaśniczych. Radosne świętowanie zostało zwieńczone zabawą taneczną, trwającą do godziny 20.00.