Aktualności » Gulińskie Jasełka

poniedziałek, 17 grudnia 2018
17 grudnia br., w filialnej Szkole Podstawowej w Gulinie, odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci pod kierunkiem katechetki p. Moniki Wierzby i innych nauczycielek, w niezwykle ciekawy sposób przedstawiły „Jasełka”. Okazało się, że wyobraźnia scenarzystów piszących „Jasełka” jest nieograniczona. Tym razem oprócz aniołów, pasterzy, Trzech Króli, pokłon Maleńkiemu Jezusowi złożyły zwierzęta: osioł, myszki, kot. Nauka płynąca z ich dialogów wypowiedzianych przy żłóbku, jest wciąż aktualna; warto być dobrym człowiekiem i pomagać innym. Dyrektor szkoły p. Ewa Bartel podziękowała młodym aktorom za niezwykle wzruszający występ, jak również tym, którzy przygotowali dzieci do „Jasełek” - wychowawcom i rodzicom. Proboszcz ks. Ireneusz Kosecki pogratulował dzieciom za ich piękny występ, odczytał fragment Ewangelii wg. św. Łukasza i złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Dzieciaki nie zapomniały o zbliżających się imieninach p. Dyrektor, przekazując Czcigodnej Solenizantce bożonarodzeniowy prezent. Na zakończenie wszyscy zebrani stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a zaproszeni Goście wraz z Dyrekcją i nauczycielami, udali się na Wieczerzę Wigilijną przygotowaną przez rodziców.