Aktualności » Krzyż - znak naszej wiary

sobota, 04 maja 2019
W sobotę - 4 maja br., o godz. 19.00 proboszcz ks. Ireneusz Kosecki, w Gulinku odprawił Msze św., podczas której został poświęcony nowy krzyż, ufundowany przez mieszkańców tej wioski i tych, którzy z niej pochodzą. W czasie homilii proboszcz wskazał jak bezcennym darem dla człowieka wierzącego jest znak krzyża. Przypomina nam o bezgranicznej miłości Boga do człowieka. Ten nowy krzyż to znak, że w sztafecie wiary jesteście tym pokoleniem, które wiarą w Chrystusa naszego Zbawiciela chce dzielić się z tymi, którzy przyjdą po nas. Krzyż wykonany przez rodzinę Różańskich, z blachy ocynkowanej, będzie trwałym znakiem naszej bliskości z Chrystusem - mówił proboszcz. Poprzedni, drewniany krzyż stał w tym miejscu przez 50 lat. Proboszcz dziękował mieszkańcom Gulinka za świadectwo żywej wiary i ofiary pieniężne złożone na wykonanie krzyża. Szczególne podziękowania złożył na ręce Ireny Krawczyk, która czuwała nad całością przedsięwzięcia.