Duszpasterze » Księża wywodzący się z parafii

Ksiądz Wojciech Wojtyła

urodzony 22 maja 1979 w Radomiu, mieszkaniec miejscowości, syn Aleksandra i Teresy.

Lata 1985-1989 Szkoła podstawowa w Marianowicach- nauczanie początkowe.

Lata 1989-1994 Szkoła Podstawowa w Zakrzewie

Lata 1994-1998 V L. O. im. Romualda Traugutta -- klasa humanistyczna

Lata 1998-2004 Studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu

Praca w redakcji tygodnika „AVE"- szpalta młodych

Podczas trwania formacji seminaryjnej jako kleryk brał czynny udział w pracach duszpasterskich w Parafii Zakrzew.

Jako diakon odbywał praktyki duszpasterskie w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Skarżysku Książęcym.

Świecenia kapłańskie przyjął 29 maja 2004 roku.

Msza Prymicyjna 30 maja w Kościele Parafialnym św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie.

Lata 2004-2007 praca duszpasterska jako wikariusz w Parafii Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Jastrzębi k. Radomia oraz nauczyciel religii w Publicznym Gimnazjum im. Biskupa Jana Chrapka.

Decyzją biskupa Zygmunta Zimowskiego 21.06.2007 roku został skierowany na studia  specjalistyczne z filozofii specjalność etyka na Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II (17.06.2010 - obrona  pracy licencjackiej z etyki).

Dwukrotnie przebywał na stypendium językowym w Niemczech w Würzburgu w Kollping Akademii. W  2011 roku otrzymał stypendium naukowe Fundacji J.P. Staniszewskiego z Ontario w Kanadzie.

Ksiądz Wojciech Wojtyła od roku 2007 współpracuje z dwiema parafiami w Niemczech: Pullenreuth (diec.Regensburg) i Hollstadt (diec. Würzburg).

Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską  z etyki dotyczącą nauczania społecznego Jana Pawła II.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2019. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie