Aktualności » Misje święte

niedziela, 18 czerwca 2017

W dniach 18 - 24 czerwca br. odbyły się Misje św. przygotowujące nas do Jubileuszu 600-lecia naszej parafii. Poprowadził je misjonarza z Jasnej Góry O. Melchior Królik. Podjął się niezwykle trudnego zadania. Miał do wygłoszenia 36 nauk misyjnych. To trud zarówno fizyczny jak i zmaganie duchowe. Ksiądz proboszcz Ireneusz Kosecki, który ułożył program 7 dniowych Misji św., pragnął byśmy je przeżywali w formie dziękczynienia Bogu za dar 7 sakramentów świętych.

I dzień - był przeżywany jako wdzięczność za chrzest św. Tego dnia na wszystkich Mszach św. były odnawiane przyrzeczenia chrzcielne.

II dzień - to wdzięczność za dar Ducha św., który ze szczególną mocą działa w sakramencie bierzmowania.

III dzień - był dniem wdzięczności za Eucharystię i możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

IV dzień - przeżywany był jako wdzięczność za sakrament małżeństwa. Na Mszach św. małżonkowie odnawiali przyrzeczenia małżeńskie.

V dzień - był dniem spowiedzi św. i wdzięcznością Bogu za sakrament pokuty.

VI dzień - to dzień wdzięczności za sakrament chorych. Na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 osobom starszym i chorym został udzielony sakrament namaszczenia chorych. O godz. 18.00 na cmentarzu parafialnym została odprawiona Msza św. za zmarłych fundatorów, ofiarodawców, kapłanów i wszystkich zmarłych z parafii Zakrzew.

VII dzień - ostatni dzień Misji św., był wdzięcznością Bogu za kapłaństwo. Tego dnia przypadał Odpust Parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Po uroczystej Sumie i procesji eucharystycznej, odśpiewano Te Deum Laudamus, a ojciec misjonarz dokonał uroczystego poświęcenia odnowionego Krzyża misyjnego. Jego ucałowanie przez wiernych, wiązało się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.

Wyjątkowo licznie parafianie gromadzili się o godz. 20.30, na Apelu Jasnogórskim - uwielbieniu Maryi. Ojciec Melchior, jako Kustosz Jasnej Góry, przedstawiał konkretne fakty, zdjęcia i osoby, które doznały przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej uzdrowień fizycznych i duchowych.

Misje św. - to był naprawdę święty czas, działania bożej łaski.

Galeria zdjęć TUTAJ