Aktualności » Nasi Mistrzowie!

sobota, 03 marca 2018

W sobotę - 3 marca br. zakończyły się XVII Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej Diecezji Radomskiej 2018. Finały odbyły się w Radomiu. W mistrzostwach ministrantów wzięły udział 124 drużyny z całej diecezji. Zanim ministranci rozpoczęli rozgrywki spotkali się w radomskiej katedrze. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik. W swoim kazaniu mówił o Bogu bogatym w miłosierdzie. Zachęcał do okazywania szacunku drugiemu człowiekowi, także podczas rywalizacji sportowej. W finale kategorii Lektorzy Starsi spotkali się ministranci z Zakrzewa i Małęczyna. Po ekscytującej walce nasi zwyciężyli 2:0. Zostali mistrzami! Paweł Miros - kapitan naszej drużyny, nie krył wielkiej radości. - Jestem ministrantem ponad 10 lat. W mistrzostwach bierzemy udział już kolejny raz. To jest nasze pierwsze zwycięstwo. Kiedyś zdobyliśmy wicemistrzostwo. Jedziemy z wielkimi nadziejami do Rzeszowa. Tam, 1 i 2 maja 2018 roku odbędzie się finał o Puchar Polski w Piłce Nożnej Halowej. Warto dodać, iż królem strzelców tego turnieju został nasz ministrant - Jakub Rdzanek.

Ks. Kamil Kowalski jest opiekunem naszej drużyny. - Spotykamy się w każdy czwartek w hali szkoły podstawowej. To jest drużyna, w której czuje się klimat rodzinny, ponieważ oni znają się od dzieciństwa. Razem grali na boiskach parafialnych, szkolnych. Spotykają się w czasie Mszy św. i na zbiórkach. Stąd czują się prawdziwą wspólnotą – mówi. Ks. Kamil i podkreśla, że warto młodym poświęcać czas. – Szczególnie dzisiaj, kiedy ci młodzi tak naprawdę żyją w wirtualnym świecie. Spotykając się z nimi, można im przekazać wartości, które są oparte na Panu Bogu.

Gratulujemy i życzymy mistrzostwa Polski!