Aktualności » Nasi Mistrzowie!

wtorek, 01 maja 2018
1 i 2 maja br. w Rzeszowie, odbyły się Mistrzostwa Polski Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. Turniej rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Jana Wątroby. Ksiądz biskup przypomniał o wartości sportu w życiu młodego człowieka i porównał, idąc za słowami świętego Pawła Apostoła, że życie człowiek jest biegiem w stronę nieba. Każdy za dobre uczynki może zakończyć go wieńcem zwycięstwa. Uroczystym błogosławieństwem ksiądz biskup XIII Mistrzostwa Polski Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC uznał za otwarte. Po losowaniu wszystkie drużyny w 3 kategoriach udały się na poszczególne hale i przystąpiły do fazy grupowej Mistrzostw. Trafiliśmy do grupy G, gdzie stanęliśmy na przeciwko parafii św. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach, św. Stanisława Biskupa Męczennika w Szczecinkach, Matki Bożej łaskawej w Chmielniku i św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach. Walka i ambicja, ale głównie nasze zdolności i umiejętności pozwoliły na zajęcie 2 miejsca w grupie i awansowanie do fazy pucharowej mistrzostw, gdzie czekała już na nas drużyna św. Alberta z Radomia. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a hat-trickiem popisał się nasz kapitan Paweł Miros. W ćwierćfinale rozegraliśmy mecz, który decydował o tym czy będziemy walczyć o medale Mistrzostw Polski. Po kilku minutach gry piłkę do bramki skierował nasz kapitan grający z numerem 10. Awans do strefy medalowej strzałem pomiędzy nogami przypieczętował Kuba Rdzanek występujący z numerem 99. Prawdziwa walka rozpoczęła się w półfinale. Poziom rozgrywek wszedł na najwyższy krajowy poziom. Obie drużyny doskonale wiedziały o co grają. Ani my, ani drużyna z Mikołowa nie podejmowała ryzykownych zagrań, które mogłyby przyczynić się do straty bramki. W regulaminowym czasie gry nie padły żadne gole, więc byliśmy zmuszeni do rozegrania serii rzutów karnych. Niestety, nasi rywale lepiej poradzili sobie w serii „jedenastek” i przypieczętowali awans do finału. Nasi zawodnicy rozczarowani przebiegiem wydarzeń, nie mogli uwierzyć że zabrakło tak mało do tego by być w finale MP.

Został nam jeden, najważniejszy mecz, decydujący o losach brązowego medalu. Po zawodnikach obu zespołów było widać ogromne zmęczenie fizyczne jak i psychiczne. Scenariusz niemal identyczny jak w meczu półfinałowym. Mądre, rozważne, asekuracyjne granie nie pozwoliło zagrozić naszej bramce. Wynik 0:0, i kolejna seria rzutów karnych. W tej, naszym bohaterem okazał się bramkarz Norbert Majchrzak, który obronił decydujący rzut karny naszych rywali. Naszą radość i euforie nie da się wyrazić słowami. 3 miejsce Mistrzostw Polski to dla nas spełnienie marzeń. Króluj nam Chryste!

Adrian Czajkowski, Kuba Rdzanek