Aktualności » Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2017

niedziela, 16 kwietnia 2017

Zmartwychwstanie Pańskie jest najstarszym i największym świętem chrześcijańskim. Jest świętem przyszłości, nadziei i radości. O godz. 6.00 rozpoczęliśmy uroczystą procesję rezurekcyjną, okrążając trzykrotnie naszą świątynię, wsłuchując się w bijące dzwony, obwieszczające całemu światu zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i szatanem. Liturgii przewodniczył proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. W procesji wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup parafialnych, dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, szły dziewczynki sypiące kwiatki. Strażacy ze wszystkich jednostek OSP - z Zakrzewa, Gulina, Gulinka i Zakrzewskiej Woli, poczty sztandarowe, członkowie Kół Żywego Różańca, niesione chorągwie i feretrony - to wszystko tworzyło niezwykle podniosłą atmosferę wdzięczności Chrystusowi za dar Zmartwychwstania. Po zakończonej procesji, ks. proboszcz odprawił uroczystą Mszę św. w intencji całej naszej parafii, modląc się za chorych, cierpiących, samotnych, polecając także zmarłych strażaków z poszczególnych jednostek OSP.

Alleluja! Jezusa żyje!

Foto: Waldemar Skorza