Aktualności » Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela

niedziela, 24 czerwca 2018
24 czerwca - przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dla naszej wspólnoty parafialnej, to Uroczystość Odpustowa. Uroczystą Sumę, o godz. 11.00, sprawował O. Rajmund Guzik, Cysters z Sulejowa - Podklasztorza. Świętowanie rozpoczęliśmy przy 114. letniej figurze naszego świętego Patrona. Przed nią, O. Rajmund, odmówił litanię do św. Jana Chrzciciela, a następnie poczty sztandarowe OSP z poszczególnych jednostek i cała asysta, udali się do świątynię na Mszę św. Tegoroczny odpust był okazją do wdzięczności Bogu za dar trwającej 26 miesięcy peregrynacji relikwii św. Faustyny i obrazu Jezusa Miłosiernego po rodzinach naszej parafii. W homilii O. Rajmund zachęcał nas do umacniania więzi z Jezusem Miłosiernym, który pragnie naszego zbawienia, ofiarowuje nam swoja miłość, ale pragnie, byśmy podjęli trud przemiany serca. Po zakończeniu Eucharystii, odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni.

Tutaj galeria zdjęć: Foto: Ks. Kamil Kowalski i Igor Pacocha