Aktualności » PASTERKA - czuwanie przy żłóbku...

niedziela, 25 grudnia 2016

Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpoczynamy uroczystą Mszą św. zwaną Pasterką. 25 grudnia o godz. 24.00 tę niezwykłą Eucharystię za wszystkich naszych parafian, celebrował proboszcz naszej parafii ks. Ireneusz Kosecki. Pół godziny wcześniej, młodzieżowa schola parafialną, pod przewodnictwem organisty Bartłomieja Składanka, dała wzruszający koncert kolęd i pastorałek. W uroczystej procesji proboszcz wniósł do świątyni figurkę Dzieciątka Jezus i złożył ją w żłóbku, w bożonarodzeniowej szopce, ustawionej przed głównym ołtarzem, a wykonanej w tym roku przez członków Akcji Katolickiej. W homilii podkreślił, jak wielkim bożym darem jest każde dziecko. Zaapelował by szanowano jego świętość i bronić jego godności. Kto ratuje jedno dziecko, ratuje cały świat!