Aktualności » Piknik strażacki

niedziela, 03 czerwca 2018

W niedzielę - 3 czerwca, o godz. 14.00, na zakrzewskim Orliku, rozpoczął się piknik strażacki z okazji Dnia Dziecka. Gospodarzem tego rodzinnego święta była Ochotnicza Straż Pożarna w Zakrzewie. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, przybyły tłumy dzieci wraz ze swymi rodzicami, rodzeństwem, babciami i dziadkami. Program były bogaty w wydarzenia. Można było obejrzeć i usiąść za kierownicą największego w Radomiu strażackiego, wozu bojowego „Pantera”. Ma 1400 koni mechanicznych, 17 litrowy silnik, i pali 100 litrów/ 100 km. Jako jeden z pierwszych do kabiny tego wozu bojowego zajrzał nasz proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. Na sztucznej nawierzchni „Orlika” ustawiono m.in. dmuchany tor przeszkód, paintball, trampoliny, pokaz ratownictwa technicznego, znakowanie rowerów. Była okazja zwiedzieć przebudowaną Strażnicę OSP w Zakrzewie, która w ubiegłym roku obchodziła 100 - lecie swego istnienia. Beata Piasek prowadziła konkury i zabawy dla dzieci; był poczęstunek oraz upominki. To była wspaniała zabawa. Dziękujemy organizatorom!