Aktualności » Radość powakacyjnej wspólnoty

sobota, 31 sierpnia 2019
31 sierpnia br., w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Liturgicznej Służby Ołtarza. Uczestniczyło w nim ok. 1000 osób, w tym 30-osobowa grupa z naszej parafii, wraz ze swym Moderatorem ks. Kamilem Kowalskim i alumnem Adrianem Czajkowskim. W ten sposób dziękowaliśmy za to, że Pan Bóg w te wakacje działał, że w sercach dzieci, młodzieży i dorosłych zapalił mocną iskrę miłości. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia była Msza Święta w czasie której bp Henryk Tomasik zachęcał zgromadzonych, by coraz bardziej się doskonalili, doskonalili swoją osobowość, swój charakter, poczucie odpowiedzialności za słowo, za drugiego człowieka, doskonalili kulturę słowa i kulturę zachowania. Na zakończenie Mszy Świętej ks. bp udzielił błogosławieństwa naszym animatorką Beacie i Annie Kurowskim, które w tym roku przyjęły krzyże animatorskie. Dziękujemy młodzieży za obecność w tym wydarzeniu, życzymy gorliwości i zaangażowania w nowym roku formacyjnym.