Aktualności » Radość wiary na Narodowym

sobota, 06 października 2018
6 października br., pod hasłem ,,Stadion młodych włącz pełnię wiary" odbyło się ogólnopolskie spotkanie młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pośród 40 tys. młodych ludzi z całej Polski, była również 45 osobowa grupa młodzieży z naszej parafii wraz ze swym opiekunem ks. Kamilem Kowalskim. Te 12 godzinne rekolekcje na Stadionie Narodowym, wpisują się w Synod biskupów, który pod hasłem "Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania", trwa od 3 do 28 października w Rzymie.

Uczestnicy tego wydarzenia wysłuchali koncertów, wystąpień znanych ludzi i świadectw. Wystąpili muzycy: TGD, Wyrwani z Niewoli, ks. Kuba Bartczak, Bęsiu, Gospel Rain, Chór dla Jezusa, Exodus15, Muode Koty czy Full Power Spirit. Centralnym punktem wydarzenia była Msza św., której przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi bp Edward Dajczak. Bp Dajczak w swoim słowie podkreślił, że nie da się znać Jezusa „ze słyszenia” – bo wszyscy wiedzą coś o Nim, o chrześcijaństwie. Znać Jezusa to znaczy spotkać Go. Jak Go spotkać? – Trzeba szukać, zadawać pytania – powiedział kaznodzieja. Tych pytań jest bez liku, nie możemy udawać, że ich nie ma – również o Jezusa, o wiarę, o Kościół. Chodzi o to, by pytać, by szukać, by pragnąć – zachęcał bp Dajczak. Na zakończenie Mszy św. kard. Nycz podziękował młodym za łączność z synodem i papieżem Franciszkiem. – To jest synod o was i dla was! – podkreślił. – Wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście nadzieją świata – powtórzył za Janem Pawłem II. Dziękujemy naszej młodzieży, że chciała wziąć udział w tym wydarzeniu, wpisując się w modlitwę młodych ludzi, w łączności z Papieżem Franciszkiem, w intencji synodu i młodych ludzi, którzy są przyszłością Kościoła.