Aktualności » Rocznica Pierwszej Komunii św.

niedziela, 03 czerwca 2018

W niedzielę, 3 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.00, 61 dzieci przeżywało Rocznicę I Komunii św. Eucharystię w ich intencji, odprawił proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. W homilii, ks. Kamil Kowalski dziękował Bogu za wiarę dzieci i ich rodziców, pogłębioną praktyką I piątków miesiąca. Wskazał na potrzebę wpatrywania się w Najświętsze Serce Pana Jezusa, które jest źródłem wszelkich łask. Na zakończenie ks. proboszcz podziękował tym, którzy przygotowali uroczystość - katechetce p. Bożenie Chłopeckiej, za całoroczną katechizację dzieci, bezpośrednie przygotowania do uroczystości oraz czuwanie nad całością przygotowań; katechetce p. Monice Wierzbie za katechizację i pomoc; ks. Kamilowi Kowalskiemu za duchową opiekę nad dziećmi i posługę w konfesjonale; organiście Bartłomiejowi Składankowi za przygotowanie muzyczne dzieci; rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i świadectwo żywej wiary.