Aktualności » Słoneczny Orszak Trzech Króli...

sobota, 06 stycznia 2018

6 stycznia 2018 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego, przy pięknym słońcu, odbył się w naszej parafii, już po raz drugi - Orszak Trzech Króli. Towarzyszyło nam hasło: „Bóg jest dla wszystkich”. Po Mszy św. odprawionej przez proboszcza ks. Ireneusza Koseckiego, w naszej świątyni odbył się koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina pod batutą Rafała Jilga. Jako solistka wystąpiła Anna Obrzud. Występ Orkiestry został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Wysłuchaliśmy pięknych kolędy i pastorałek, a orkiestrze towarzyszyła p. Dyrektor Iwona Cimek i sołtys Sołectwa Malnia - p. Barbara Herok. Ok. 11.30 ok. 1000 osób po wyjściu z kościoła, zatrzymało się przy budynku Urzędu Gminy, by tam po przyjęciu błogosławieństwa udzielonego przez ks. proboszcza, utworzyć wielobarwny Orszak. Trzej Królowie, reprezentujący trzy pokolenia, w postaci których wcielili się: Tadeusz Kępka, Bogusław Firlej i Paweł Miros przywitali się ze swymi „podwładnymi”, i ruszyli w stronę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Tam rozegrała się pierwsza scena, która była przypomnieniem grzechu pierworodnego z Raju. Dalej ruszył Orszak w drogą powrotną, by przy domu parafialnym zobaczyć i wysłuchać drugą i trzecią scenę. Ich treścią była nieustanna walka dobra ze złem. Przy budynku Przedszkola, najmłodsi uczestnicy z wielką radością przekonali nas, że dobro zawsze zwycięża. Po niemal 1,5 godz. marszu, uczestnicy dotarli na Orlik, gdzie odbył się pokłon Trzech Króli i finał Orszaku. Świętej Rodzinie, w którą wcielili się Agata i Przemysław Jaromin wraz z synem Franciszkiem oddali cześć wszyscy uczestnicy Orszaku. Wójt Gminy Zakrzew Sławomir Białkowski i proboszcz ks. Ireneusz Kosecki podziękowali wszystkim za tak liczny udział w Orszaku, który stał się okazją, by przekonać świat, że Bóg narodził się i przyszedł do wszystkich. Tam też odbyła się druga część koncertu Orkiestry z Gogolina. Na zakończenie członkowie Oazy Rodzin rozdawali zebranym bigos i ciepłą herbatę; zaś członkowie Akcji Katolickiej, przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz Biblioteki Publicznej w Solecznikach na Litwie. Do zobaczenia na III Orszaku, w przyszłym roku.

Galeria zdjęć z Orszaku TUTAJ.