Aktualności » Spotkanie opłatkowe

poniedziałek, 06 stycznia 2014
6 stycznia - w Uroczystość Objawienia Pańskiego - przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych, zgromadzili się o godz. 14.00, w domu weselnym państwa Ireny i Bonifacego Kredowskich na wspólnym opłatku.Spotkanie rozpoczęło się od zapalenia świecy przez parę animatorską - Małgorzatę i Pawła Majów. Następnie grupa młodzieży przedstawiła Jasełka, przypominając, że Chrystus obecny jest w drugim człowieku, i przez okazywanie dobra rodzi się w ludzkim sercu. Następnie ks. Bartłomiej Grzebuła - wikariusz parafii Zakrzew, odczytał fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Ks. Ireneusz Kosecki - proboszcz zakrzewski i państwo Anna i Wiesław Ciecierscy - para rejonowa Domowego Kościoła - złożyli wszystkim obecnym serdeczne życzenia. Łamanie się opłatkiem przez dzieci, młodzież i dorosłych było okazją do przeżycia wielkiej radości bycia wspólnotą wspólnot. Ostatnim punktem spotkania opłatkowego, było ucztowanie przy obficie zastawionym stole i wspólne śpiewanie kolęd, przy akompaniamencie naszego organisty - Bartłomieja Składanka. Wielkie słowa uznania dla wszystkich, którzy tę piękną uroczystość przygotowali.