Aktualności » Św. Mikołaju - kochamy Cię!

czwartek, 06 grudnia 2018
6 grudnia - we wspomnienie św. Mikołaja, z niecierpliwością wyczekują wszystkie dzieci na spotkanie z tym niezwykłym świętym. I w tym roku, nie zawiódł nas. Przybył do nas nie z Laponii , ale jako biskup z Myry. Od poł. IV wieku, został zapamiętany przez potomnych jako ten, który kochał ludzi, szczególnie dzieci, którym przynosił prezenty. Podczas Rorat, odprawianych w naszej świątyni o godz. 6.20, doszło do radosnego spotkania ze św. Mikołajem. Na powitanie, wszyscy zebrani w naszej świątyni, zaśpiewali niezwykłemu Gościowi 100 lat. Grupa ponad 120. dzieci i młodzieży, otrzymała od Niego paczki ze słodyczami. Pierwszymi obdarowanymi były przedszkolaki, a następnie uczniowie poszczególnych klas szkoły podstawowej. Św. Mikołaj nie zapomniał też o gimnazjalistach, tych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy również otrzymali słodkie upominki. - Bardzo się cieszę, że spotkałam św. Mikołaja, choć dzisiaj musiałam wstać bardzo wcześnie, o godz. 5.30 - mówi 6. letnia Ania. Dostałam paczkę, i mam nadzieję, że w domu rodzinnym też coś dostanę. - Św. Mikołaj, choć zmęczony, ale bardzo szczęśliwy, że spotkał tak dużą grupę dzieci i młodzieży, obiecał, że w przyszłym roku też nas odwiedzi. Trzymamy cię za słowo! Jesteś kochany!