Aktualności » Szkolne Koło Caritas

czwartek, 05 grudnia 2013

Na terenie naszej parafii coraz więcej osób pragnie aktywnie włączyć się w wolontariat. Działa Parafialna Caritas, jak również od dwóch lat w naszym zakrzewskim gimnazjum, Szkolne Koło Caritas. W tym roku Dzień Wolontariusza młodzież przeżywała w sposób szczególny. Podczas uroczystej akademii wolontariusze dzielili się swoją radością bezinteresownego pomagania innym. Przybyli na nią niezwykli goście: Ks. Robert Kowalski - wicedyrektor Caritas i Anna Lis, która koordynuje prace SKC. Nowi członkowie otrzymali legitymacje, a ta z numerem 1000 - przypadła naszej parafiance Wiktorii Markiewicz. Pani katechetka - Monika Wierzba - opiekunka SKC, wyraziła swoją wielką radość z tego, że coraz więcej młodzieży ma wrażliwe serce na ludzi biednych i potrzebujących.