Aktualności » Umocnieni Duchem Świętym

sobota, 30 kwietnia 2016
30 kwietnia br. na Mszy św. o godz. 17.00 ks. biskup Piotr Turzyński udzielił młodzieży klas trzecich gimnazjalnych sakramentu bierzmowania. Grupa 39-osobowa przez ostatnie kilkanaście dni spotykała się w naszej świątyni, aby dobrze przygotować się do tej pięknej uroczystości. Nad całością czuwali Ks. Włodzimierz Tamborek - nasz wikariusz i p. Beata Piasek - katechetka naszego gimnazjum. Ks. biskup Piotr w homilii zachęcał młodzież, aby szukała rady u Ducha św. Pocieszyciela, by przeżywała smak życia, by słuchała głosu własnego sumienia, w którym mieszka sam Bóg. Zwracając się do rodziców młodzieży, dziękował im za świadectwo wiary i zachęcał, aby dalej byli dla swoich dorastających już dzieci, autentycznymi przewodnikami po ścieżkach życia. Młodzież na pamiątkę bierzmowania otrzymała krzyże, jako symbol miłości do Chrystusa, naszego Zbawiciela.