Aktualności » VI kamień jubileuszowy

niedziela, 07 września 2014

Jak co roku w dniu parafialnych dożynek oprócz obrzędu poświęcenia wieńca dożynkowego jest także poświęcany „Kamień Jubileuszowy" - przypominający dzieje naszej parafii, a przygotowujący nas do Jubileuszu jej 600-lecia. W tym roku ustawiono już VI kamień - upamiętniający najważniejsze wydarzenia na świecie, w Polsce i naszej parafii w wieku XX. Najpierw należało wykopać głęboki dół. Z pomocą przyszedł Zbigniew Budzik, który swoją koparką szybko i sprawnie wykonał zadanie. Następnie panowie Bogdan Jarosiński i Andrzej Posłuszny zalali mocny fundament. W tym roku kamień ofiarowała wspólnota wsi Gulin. Aktywnie zaangażował się sołtys - Stanisław Skorza - który kamień znalazł na swoim polu i go ofiarował. Pomagał mu w tym dzielnie jego syn - Paweł. Ważący ponad 4 tony kamień należało jakoś przywieś z pola i ustawić w Alei 600 - lecia. Ładowarki użyczyli Zbigniew i Karol Sułeccy, a w jego załadunku pomagali Leon Budzik i Piotr Szczepanik. Zbigniew Budzik użyczył ciężarówki i koparki, aby można było bezpiecznie umieścić kamień na właściwym miejscu. Nad całością czuwał Bogdan Jarosiński, któremu pomagał nasz kościelny - Andrzej Posłuszny. To oni umieścili specjalne bloczki wokół kamienia i biały żwir. Następnie przymocowali do kamienia tabliczkę upamiętniającą wiek XX, a nad nią znak krzyża. Oczekujemy na dożynki...