Aktualności » Wieczór Wigilijny

niedziela, 16 grudnia 2018
Od wielu już lat, w Zakrzewie, w okresie przedświątecznym, organizowany jest Wieczór Wigilijny. W niedzielę, 16 grudnia, o godz. 18.00, do Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, na zaproszenie wójta Gminy Zakrzew p. Leszka Margasa, przybyło liczne grono Gości i mieszkańców naszej Gminy. Wójt - jako gospodarz tego Wieczoru, przywitał wszystkich uczestników i złożył życzenia świąteczne. Następnie zebrani z zapartym tchem, wysłuchali kolęd w wykonaniu Zespołu „Zakrzewiaki” i „Małe Zakrzewiaki”. To był przepiękny koncert, który dostarczył niezwykłych wzruszeń. Była też sposobność by wspólnie zaśpiewać kolędy i połamać się opłatkiem. Proboszcz parafii Zakrzew, ks. Ireneusz Kosecki, odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza, o narodzeniu Pana Jezusa i życzył zebranym, by ten czas Bożego Narodzenia, niósł ze sobą miłość, pokój i nadzieję. Na zakończenie uczestnicy Wieczoru Wigilijnego, skosztowali przepysznych potraw wigilijnych, przygotowanych przez pracowników Szkoły Podstawowej w Zakrzewie.