Aktualności » Wspólne kolędowanie

niedziela, 13 stycznia 2019
W niedzielę, 13 stycznia, po raz ósmy odbył się w naszej świątyni konkurs kolęd i pastorałek. W ten radosny sposób przedłużamy radość Bożego Narodzenia. Wystąpiło kilkoro młodszych i starszych artystów. Jedni śpiewali, inni grali na instrumentach, wzbudzając entuzjazm u słuchających. Ich występ oceniali członkowie Komisji w składzie: Ks. Ireneusz Kosecki, Ks. Kamil Kowalski i nasz organista Bartłomiej Składanek. Poza konkursem wystąpiła kapela „Kalina” z Marianowic, która trzykrotnie swoim śpiewem i muzyką dostarczyła nam pięknych wzruszeń. Pierwsze miejsce zajęła Maja Pysiak, nasza wieloletnia scholanka. Drugie miejsce przypadło Paulinie Dudzie, a trzecie 5-letniejLilianie Lipińskiej. Z wielkim entuzjazmem został przyjęty występ 12 -osobowej grupy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Zakrzewie; to członkowie„Małych Zakrzewiaków”. Dzieciaki zaśpiewały dwie pastorałki. Na zakończenie konkursu proboszcz ks. Ireneusz Kosecki serdecznie podziękował wykonawcom i wręczył pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe; wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Do zobaczenia za rok.