Aktualności » Wspólnota Róż różańcowych

sobota, 06 października 2018
6 października br. w pierwszą sobotę miesiąca, po raz 11. przybyli do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole, członkowie Kół Żywego Różańca z diecezji radomskiej. Wśród 5 tys. uczestników była 46-osobowa delegacja z naszej parafii wraz z duchowym opiekunem proboszczem ks. Ireneuszem Koseckim. Ks. kan. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole gorąco dziękował za tak liczną obecność i modlitwę. Konferencję wygłosił ks. Andrzej Jędrzejewski, wykładowca w seminarium i proboszcz parafii św. Stefana w Radomiu. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ordynariusz ks. biskup Henryk Tomasik. Wraz z nim Eucharystię sprawowało 100 kapłanów. Oprawę liturgiczną przygotowali parafianie z Dąbrówki. - Budujmy wspólnotę, która zdobędzie świat dla Kościoła. Matka Boża pokazuje nam drogę i sposób - stanęła przed Panem Bogiem w postawie dziecka i spełniła Jego oczekiwania. A potem mówiła uczniom, a przez nich każdemu z nas: "Zróbcie wszystko, cokolwiek mój Syn wam powie" - mówił w homilii bp Tomasik.
- Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę po raz kolejny być w tym przepięknym miejscu i modlić z tak wielką rzeszą ludzi za moją rodzinę, dzieci i wnuki - mówiła p. Jadwiga, nasza parafianka.
Uczestnicy mogli usłyszeć laureatów konkursu poezji i pieśni patriotycznej. O godz. 15.00 zebrani na placu pielgrzymi odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymi podkreślali z uśmiechem, że ks. Szymon Mucha musi mieć wielkie znajomości w niebie, bo i tym razem towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.