Aktualności » Wszyscy Święci tańczą w niebie...

środa, 31 października 2018
W tym roku, po raz pierwszy, odbył się w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych. To pomysł naszego wikariusza ks. Kamila Kowalskiego. W jego realizacji wspierała go grupa młodzieży oazowej. - Chcieliśmy zrobić coś nowego, co będzie alternatywą dla pogańskiego obrzędu halloween - mówi ks. Kamil. Nasza parafialna stodoła 31 X zamieniła się w salę, gdzie tańczyli, śpiewali, jedli, śmiali się święci, a właściwie nasze dzieciaki i młodzież przebrani za świętych. Julia Niewola przebrała się za św. Faustynę Kowalską, bo jak mówi - jestem zachwycona jej życiem. Kacper Kozłowski - chodząc dumnie po naszej sali balowej w białej sutannie, przypomniał postać św. Jana Pawła II. Marcelina Wolska przebrała się za św. Teresę z Avila. Na sali można było jeszcze spotkać Najświętszą Maryję Pannę, św. Huberta, św. Matkę Teresę z Kalkuty, św. Józefa i wielu innych świętych. Bożena Chłopecka - nasza katechetka, przygotowała wraz ze swoimi uczniami scenki biblijne, przypominające życie Matki Bożej oraz Objawienia Fatimskie. Ogłoszono konkurs na najlepszy strój świętego. Jurorzy ks. proboszcz, ks. Kamil, Bożena Chłopecka i Beata Piasek stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem. Wybrać zwycięzcę spośród 100 dzieciaków i młodzieży w pięknych przebraniach okazało się niemożliwe. Wszystkie były wspaniałe! Po 2. godzinnej zabawie, na salę wszedł św. Mikołaj; rozdał uczestnikom prezenty i zrobił z nimi pamiątkowe zdjęcia. Ks. proboszcz podziękował młodzieży która z ks. Kamilem przygotowała ten wspaniały wieczór. Jego końcowym akordem był wspólny śpiew Apelu Jasnogórskiego. Do zobaczenia za rok!
Galeria zdjęć do obejrzenia TUTAJ.