Aktualności » Z wdzięczności za 600-lecie parafii Zakrzew

sobota, 10 czerwca 2017

Już po raz 13. odbyła się w dniach 10-11 czerwca br. rowerowa pielgrzymka z Zakrzewa do Częstochowy. W tym roku towarzyszyła uczestnikom pielgrzymki intencja szczególna - wdzięczność Bogu za sześć wieków zakrzewskiej parafii. Pielgrzymce przewodniczył już po raz 7. proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. Wzięło w niej udział 100 osób, a pięciu uczestników pokonało trasę 200 km jednego dnia. Najmłodsza uczestniczka miała 11 lat, a najstarszy lat 75. Pielgrzymowanie rozpoczęła poranna Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz. Pierwszego dnia pielgrzymi mieli do pokonania 100 km z krótkimi postojami w Potworowie, Drzewicy, Opocznie i Paradyżu. O godz. 16.00 do Ośrodka Oazowego w Dąbrówce k/ Sulejowa dotarli pierwsi rowerzyści. W nim, czekała na zmęczonych pielgrzymów pyszna kolacja i odpoczynek. Drugiego dnia, po rannych modlitwach, o godz. 7.00 rowerzyści ruszyli w dalszą drogę. O godz. 14.50 dotarli pod wały Jasnej Góry. Zostali serdecznie przywitani i pokropieni święconą wodą, przez Ojca Sebastiana Mateckiego - rzecznika prasowego jasnogórskiego sanktuarium. Wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia i udali się na chwilę krótkiej modlitwy do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po odpoczynku i spożyciu posiłku, o godz. 18.30 pielgrzymi ponownie wrócili do kaplicy Czarnej Madonny, by uczestniczyć we Mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz. W homilii zachęcał pielgrzymów do umacniania wiary, na wzór wiary Maryi. Cieszę się, że dałam radę przejechać po raz pierwszy na rowerze 200 km, by spotkać się z Matką Bożą - mówi Maja, jedna z najmłodszych uczestniczek pielgrzymki. O godz. 22.30 wszyscy szczęśliwi wrócili autokarami do Zakrzewa, wdzięczni Bogu i Matce Bożej za bezpieczną pielgrzymkę i dar 600-lecia parafii, co zostało utrwalone na pamiątkowych koszulkach.

Galeria zdjęć TUTAJ