Aktualności » Zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym

niedziela, 11 marca 2018

Od wielu już lat, w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Przez cztery dni (11 - 14 marca) przewodnikiem duchowym w procesie naszego nawracania i przemiany serc był ks. dr Marek Adamczyk - proboszcz parafii św. Jadwigi w Radomiu. Hasłem tegorocznych rekolekcji były słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. To nawiązanie do programu tegorocznego roku duszpasterskiego. Ks. Marek w niezwykle ciepły, a jednocześnie interesujący sposób, w konferencjach duchowych i kazaniach zachęcał dzieci, młodzież i dorosłych, by otwierali się na moc Ducha św., na Jego dary i Jego przemieniającą łaskę.

Bardzo mi się podobała modlitwa za naszych rodziców, którym chcemy dziękować za życie, miłość, wiarę i troskę o nas - mówi Ania - uczennica siódmej klasy.

Rekolekcjonista przypomniał nam, że owocna, wytrwała modlitwa jest darem Ducha św. To On modli się za nas, byśmy się nie zniechęcali, ale zawsze ufali Bogu, który pragnie naszego szczęścia doczesnego i wiecznego. Jest w nas nadzieja, że przyjaźń z Duchem Świętym będzie owocowała w naszym codziennym życiu - dopowiada pani Marta z Oazy Rodzin.