Aktualności » Zewangelizowana szkoła

piątek, 06 października 2017

Bawili się, tańczyli, a przede wszystkim mówili o Bogu. Jedenaścioro animatorów Ruchu Światło-Życie na czele z ks. Kamilem Kowalskim i diakonem Pawłem Zubkiem podbili szkołę podstawową oraz gimnazjum w Zakrzewie.

Tym razem lekcje religii poprowadziła młodzież. Pragnęli w ten sposób pokazać, że Kościół nie jest miejscem tylko dla osób starszych. Każdy z nas może budować wspólnotę i każdy z nas tej wspólnoty potrzebuje, by móc się rozwijać, poznawać Boga i samego siebie, a przede wszystkim inwestować w swoje zbawienie. Animatorzy podczas 45 minut lekcji przedstawiali charyzmaty Ruchu Światło-Życie, pokazywali, co dała im formacja w oazie i uświadamiali, że jest ich więcej niż się wydaje. Szczególną aprobatą cieszyły się tańce integracyjne, prowadzone podczas przerw, do których włączyli się nie tylko uczniowie, ale również panie woźne.

Jak mówił ks. Kamil Kowalski: „Być może owocem naszej ewangelizacji będzie przyjście tylko dwóch nowych osób, ale walczymy o każdą jednostkę.” Jednak świadectwo młodych ludzi przyniosło naprawdę duże żniwo. Na liście pojawiło się ponad 40 nowych nazwisk- dzieci i młodzieży chętnych do formacji w parafii Zakrzew. Ale lista się nie zamyka. W każdej chwili ktoś może do nas dołączyć - podkreśla ks. Kamil.

Beata Kurowska