Aktualności » Adwentowe oczekiwanie...

niedziela, 08 grudnia 2019
Tradycyjnie, 2. niedziela Adwentu - to początek naszych parafialnych rekolekcji. Przewodnikiem po adwentowych ścieżkach był ks. dr Piotr Walkiewicz - Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii w Radomiu. Tematem naszego, wspólnego zamyślenia były słowa: „Zatroskani o świętość rodziny”. Istotę trzydniowych rekolekcji i zadań jakie nam postawił rekolekcjonista, trafnie ujęli Emilia i Krzysztof Tkaczykowie, dziękując naszemu przewodnikowi: „Mówienie o sprawach oczywistych, należy do najtrudniejszych. Bo niby wszyscy wiedzą jaki jest problem, wiedzą jak go rozwiązać, jak sobie z nim poradzić - ale jak pokazuje życie - nasza wiedza teoretyczna nie przystaje do religijnej codzienności. W imieniu całej parafii gorąco Ci dziękujemy za przypomnienie prawdy o świętości niedzieli - Dnia Pańskiego. Za to, że mobilizowałeś, szczególnie nas małżonków, rodziców do zatroskania o miłość, która tylko wówczas jest piękna i prawdziwa, gdy wypełnia się w ofiarności i poświęceniu dla innych. Za to, że otwierałeś nasze serca na bezcenny dar modlitwy, bez której nasze życie duchowe jest puste, bez Boga. Jesteśmy Ci wdzięczni także za to, że twoje słowa płynące z serca, były słowami autentycznymi i radosnymi”.