Aktualności » Bal Wszystkich Świętych

sobota, 29 października 2016

W całej Polsce odbywały się tzw. Bale Wszystkich Świętych. Coraz popularniejsze, stają się katolicką alternatywą dla przybyłego z USA Halloween. Cieszą się one dużym uznaniem rodziców, którzy swoje pociechy przebierają za osoby wyniesione na ołtarze. Z okazji zbliżającej się wigilii Wszystkich Świętych w naszej Parafii organizowany był przez firmę Trampolinek Bal pt. „Święci Uśmiechnięci”, mający przybliżać najmłodszym postaci świętych, których zarówno życie, jak i wyznaczona przez Boga misja, może stać się wzorcem na ich własnej drodze do świętości.

W Domu Ludowym w Zakrzewskiej Woli, maluchy w strojach swoich ulubionych świętych, spędziły wieczór na grach i zabawach związanych z życiem naszych boskich opiekunów. Konkursy, zabawy, tańce, nagrody, warsztaty plastyczne, muzyczne, a to wszystko w nawiązaniu do świętych i aniołów, sprawia najmłodszym prawdziwą radość, kształtując jednocześnie w nich piękne wartości i ucząc radości z dnia Wszystkich Świętych. Celem Balu Wszystkich Świętych, nie jest walka z Halloween, jednak być może ta amerykańska tradycja, która nie zdążyła na dobre zakorzenić się w naszej kulturze, szybko i na dobre zostanie wyparta innym sposobem spędzania listopadowych uroczystości. Może zatem warto przebrać nasze dziecko za świętego i wziąć razem z nim udział w radosnej, ładnej, wartościowej i pouczającej zabawie – Balu Wszystkich Świętych? Kolejny bal już za rok!