Aktualności » „Była cicha i piękna jak wiosna...”

poniedziałek, 11 maja 2020
Mimo panującej epidemii koronawirusa, mieszkańcy kolejnych wiosek naszej parafii nie ustają w uwielbieniu Matki Najświętszej. W poniedziałek - 11 maja br., późnym popołudniem, przy pamiątkowych krzyżach spotkali się na „majówkach” mieszkańcy Gulina „Patyjołka” i Gulinka. W modlitwie uczestniczył także proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. Wspólnie odśpiewano Litanię Loretańską, kilka pieśni maryjnych i Apel Jasnogórski. 13 maja - we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 39. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II, odwiedził on mieszkańców Kolonii Zakrzew, którzy każdego dnia, o godz. 19.30 zbierają się na „majówce”, przy odnowionej figurze Matki Bożej z 1940 r. Zachęcamy także mieszkańców innych miejscowości, by zachowując stosowne przepisy stanu epidemii, śpiewem i modlitwą wychwalali Maryję - naszą Matkę i Królową.