Aktualności » Być świadkiem Jezusa obecnego w Eucharystii

czwartek, 03 czerwca 2021
W czwartek - 3 czerwca, obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną w Tradycji Kościoła Bożym Ciałem. Rozpoczęła się ona Mszą św. o godz. 11.00, którą za całą parafię sprawował proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. W homilii, ks. Kamil Kowalski wskazywał jak wielkim darem a jednocześnie zadaniem jest świadczenie we współczesnym świecie o obecności Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Współczesny świat, odrzucający Boga i Jego miłość, jest dla nas wyzwaniem, jak swoim autentycznym życiem pociągać innych do Chrystusa - mówił kaznodzieja. Po skończonej Eucharystii, ruszyła procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy - w Alei 600-lecia, naprzeciwko figury św. Jana Chrzciciela, przygotowali członkowie Kół Żywego Różańca, z naczelną zelatorką p. Emilią Tkaczyk. Drugi ołtarz, ustawiony był przy cmentarzu parafialnym, został przygotowany przez druhów, z trzech jednostek OSP naszej parafii: Gulina, Gulinka i Zakrzewskiej Woli. Trzeci - przy posesji p. Pawła Bilskiego, przygotowali mieszkańcy Gulinka „Łońca”. Czwarty ołtarz, umiejscowiony na bramie cmentarza, przygotowali mieszkańcy Marianowic  wraz z sołtysem Tomaszem Bocheńskim. Przepiękna, słoneczna pogoda sprawiła, że mimo ciągle panującej pandemii, niemal cała parafia uczestniczyła w procesji, uwielbiając Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. W asyście procesyjnej uczestniczyli członkowie KŻR, panowie niosący chorągwie i feretrony, przedszkolaki, ministranci wszystkich grup wiekowych, dziewczynki sypiące kwiatki, strażacy niosący baldachim, ułani z Kawalerii Ochotniczej w barwach 11 pułku Ułanów Legionowych przy stadninie Carino w Gulinie. Procesja zakończyła się w świątyni, gdzie proboszcz udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem i podziękował za udział w procesji i świadectwo żywej wiary.

Foto: Grzegorz Pacocha