Aktualności » CARITAS - świąteczne zatroskanie...

sobota, 26 listopada 2016

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to czas szczególnej wrażliwości serca wobec osób potrzebujących materialnego wsparcia. Od wielu już lat nasza Parafialna Caritas we współpracy ze szkolnymi Kołami Caritas działającymi zarówno w szkole podstawowej jak i w naszym gimnazjum podejmuje w tym okresie konkretne działania:

1. W świątyni, przy bocznym ołtarzu ustawiona jest choinka, a na niej zawieszone serduszka z imieniem dziecka i liczbą jego lat. Parafianie zabierając serduszko, fundują paczki świąteczne dzieciom z uboższych rodzin naszej parafii.

2. Kolejna wspólna akcja prowadzona przez parafialne i szkolne Koła Caritas - to zbiórka żywności w sklepach naszej parafii. Wszystko odbyło się pod patronatem Banku Żywności z siedzibą w Radomiu. Zbiórka miała miejsce 25 i 26 XI (piątek i sobota). Uzbierano w sumie ponad 380 kg. produktów, z których będą zrobione paczki żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia materialnego. Nad całością akcji czuwali członkowie parafialnej Caritas: Dorota Wilczyńska, Beata Piasek i Aneta Podgórska. Licznie włączyła się młodzież ze Szkolnego Koła Caritas. Dziękujemy gorąco wolontariuszom: Filipowi Odrobińskiemu, Weronice Podgórskiej, Aleksandrze Figarskiej, Martynie Mortka, Bartłomiejowi Woźniakowi, Mateuszowi Woźniakowi, Tomaszowi Mnichowi, Karolinie Szwed, Annie Tokarskiej, Konradowi Nowickiemu, Darii Anduła, Julii Krawczyk, Natalii Wojcieszek, Weronice Drabik, Katarzynie Borkowskiej, Klaudii Pogodzińskiej, Julii Gaca, Julicie Różyckiej, Małgorzacie Mroczkowskiej, Piotrowi Kozłowskiemu, Zuzannie Jaroszek, Milenie Kurowskiej, Sarze Kotkowskiej, Wiktorii Rychlickiej, Agnieszce Barcikowskiej, Szymonowi Piskorz, Patrykowi Waniek, Justynie Sobieraj, Kacprowi Górce, Emilii Marchewka i Kamilowi Sałbutowi.

Zbiórkę przeprowadzono w zakrzewskich sklepach: ABC, Top Market i Groszek oraz w sklepie w Marianowicach u p. Piskorzów.

3. Trzecią formą wspierania najbardziej potrzebujących jest podpisana umowa z Bankiem Żywności w Radomiu. Parafialna Caritas objęła opieką 140 osób. W ostatnich dniach rozdano pierwszą transzę żywności. Gorące podziękowania dorosłym wolontariuszom z Parafialnej Caritas: Dorocie Wilczyńskiej, Beacie Piasek, Aleksandrze Bernat, Anecie Podgórskiej, Justynie Pachniak i Witoldowi Kepce. Wspierała ich młodzież: Mikołaj Podgórski i Błażej Piasek.