Aktualności » Cud nad Cudami

niedziela, 06 grudnia 2020

Od wielu już lat, 2. niedziela Adwentu - to początek parafialnych rekolekcji. W tym roku przewodnikiem w drodze do Chrystusa był ks. dr Rafał Piekarski - wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Tematem naszego, wspólnego zamyślenia były słowa: „Cud nad Cudami”. To nawiązanie do hasła towarzyszącego nam podczas Mszy św. roratnich. Miłość do Eucharystii, troska o wiarę, umiłowanie modlitwy, zawierzenie swojego życia Bogu przez Maryję - to tylko niektóre z tematów podejmowanych przez ks. rekolekcjonistę, podczas adwentowego zamyślenia. Był czas na spotkania w naszej świątyni z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Ks. Rafał stawiał pytania i mobilizował do szukania odpowiedzi; bowiem od nich, zależy jakość naszych spotkań z Bogiem, a w konsekwencji nasza wieczność. Julita Firlej i Kacper Kozłowski dziękując w imieniu całej parafii ks. Rafałowi za trud prowadzenia nas po adwentowych ścieżkach wskazali, iż trwanie przy Bogu to największy skarb, a kapłan wskazujący drogę do Niego, to świadek i nauczyciel.