Aktualności » Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów

sobota, 23 lutego 2013

W sobotę 23.02.2013 odbyły się eliminacje do Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce nożnej w hali sportowej przy ul. Rapackiego w Radomiu. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych ministrantów.

O godz. 7:30 wszyscy zebraliśmy się na Mszy św. w naszym Kościele. Następnie tuż po Mszy wyjechaliśmy prosto do Radomia.

Na miejscu zawody rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i krótkim przedstawieniem zasad rozgrywek przez prowadzącego.

W turnieju brały udział trzy kategorie wiekowe: szkoła średnia, gimnazjum i szkoła podstawowa. Naszą parafie reprezentowali ministranci z gimnazjum i podstawówki:

Gimnazjalisci - Seweryn Czajkowski, Paweł Miros, Paweł Przybyś, Konrad Majchrzak, Wojciech Zawadzki, Karol Tomaszewski, Karol Chochoł.

Szkoła podstawowa - Jakub Rdzanek, Krystian Sulecki, Igor Pacocha, Błażej Piasek, Bartłomiej Firlej, Bartek Szymczak, Jakub Michnicki, Filip Odrobiński, Szymon Trzaska, Mateusz Zamkowski.

W grupie gimnazjalnej rywalizowało oprócz Zakrzewa 7 drużyn: z Odrzywołu, Wysokiego Koła, Mniszewa, św. Piotra z Radomia, Brzózy i Potworowa.

Wyniki meczów:

Odrzywół 0:5 Zakrzew (bramki: Paweł Miros x5)

Wysokie Koło 0:6 Zakrzew (bramki: Karol Tomaszewski x1, Wojtek Zawadzki x4, Karol Chochoł x1)

Zakrzew 4:0 Mniszew (bramki: Paweł Miros x2, Wojtek Zawadzkix2)

Zakrzew 1:0 Św. Piotr (bramki: Paweł Miros x1)

Zakrzew 1:2 Brzóza (bramki: Karol Chochoł x1)

Zakrzew 1:0 Potworów (bramki: Paweł Miros x1)

Wśród ministrantów z podstawówek grało również 8 drużyn: oprócz naszej gracze z parafii: Św. Wacława z Radomia, Bożego Miłosierdzia, Św. Piotra, Odrzywołu, Potworowa, Wysokiego Koła.

Wyniki:

Zakrzew 4:0 Św. Wacław (bramki; Jakub Rdzanek x3, Krystian Sułecki x1)

Zakrzew 2:0 Boże Miłosierdzie (bramki; Jakub Rdzanek x2)

Zakrzew 2:0 Św. Piotr (bramki: Szymon Trzaska x1, Bartek Firlej x1)

Zakrzew 2:1 Odrzywół (bramki: Jakub Rdzanek x2)

Zakrzew 2:0 Potworów (bramki: Jakub Rdzanek x1, Krystian Sułecki x1)

Zakrzew 5:0 Wysokie Koło (bramki: Jakub Michnicki x2, Szymon Trzaska x1, Filip Odrobiński x1, Mateusz Zamkowski x1).

Nasi młodzi piłkarze pokazali wielką klasę nie mając sobie równych. W obu grupach zajęliśmy pierwsze miejsca.

Około godziny 16:30 wróciliśmy do Zakrzewa, następnie w domu parafialnym zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie wspaniałego dnia zjedliśmy pyszną pizze ufundowaną przez naszych księży. Naszym piłkarzom należą się wielkie brawa, gdyż awansowali do dalszej części rozgrywek które odbędą się 13 kwietnia w Opocznie. Szczególne podziękowania należą się Księdzu Bartłomiejowi, który opiekował się całą grupą, a także osobom które Go wspierały Ani Wilczyńskiej, Paulinie Firlej, Adrianowi Czajkowskiemu i Mateuszowi Włodarczykowi.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Adrian Czajkowski