Aktualności » Do Matki Bożej Pocieszenia

sobota, 18 czerwca 2022

Po raz 21. wyruszyła w sobotę, 18 czerwca br., 100. osobowa grupa zakrzewskich parafian, by zanieść Maryi - Matce Pocieszenia swoje prośby, dziękczynienia i uwielbienia. Tradycyjnie, sobota przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela, jest sposobnością, by w pieszej pielgrzymce, pokonując 19 km, dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. W tym roku cieszył liczny udział dzieci i młodzieży wraz ze swymi rodzicami. W trudach pielgrzymowania radosnym śpiewem wspierała nas schola młodzieżowa, w składzie: Julita Firlej, Ola Stańdo, Hania i Zofia Pachniak oraz Ola Rdzanek. Nad bezpieczeństwem czuwali porządkowi - Tadeusz Kępka i Sławomir Pachniak, a ciężki plecak z nagłośnieniem nieśli: Jarosław Gałkowski, Szymon Szwed i Mariusz Lipiński. Po drodze pielgrzymi odpoczywali dwa razy; pierwszy raz w Gulinie, przy zabytkowym młynie p. Stańczykowskich, a drugi raz przy kościele w Kaszowie, przyjęci przez miejscowego proboszcza ks. Ireneusza Chmurę. O godz. 12.30 pielgrzymi dotarli do błotnickiego sanktuarium, witani przez przeora Paulinów - stróżów tego sanktuarium. Na Mszę św. o godz. 12.45, której przewodniczył nasz proboszcz ks. Ireneusz Kosecki, dojechało jeszcze ok. 70 osób, a wśród nich nasz wikariusz Ks. Kamil Kowalski, który służył pielgrzymom w konfesjonale. Proboszcz w homilii, przypomniał, że warto zaufać Bożej Opatrzności i nie zamartwiać się na zapas. Warto często wołać - Matko Pocieszenia, wejdź w życie naszych rodzin, dodawaj nadziei, ucz nas słuchać Chrystusa, twojego Syna - podkreślił ks. proboszcz. Zachęcił, by w chwili ciszy przedstawić Maryi prośby i podziękowania.