Aktualności » Dożynki parafialne 2014

niedziela, 07 września 2014

W niedzielę - 7 września odbyły się Dożynki Parafialne. Sumę o godz. 11.00 odprawił proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. We Mszy św. wziął udział wójt gminy Zakrzew Sławomir Białkowski i licznie zebrani parafianie. Parafialny wieniec dożynkowy przygotowali w tym roku mieszkańcy wsi Zakrzewska Wola. Jest naprawdę imponujący. W jego wykonanie zaangażowało się wiele osób. Przed wszystkim sołtys Zakrzewskiej Woli - Andrzej Posłuszny wraz z małżonką Jadwigą. Oni też pełnili rolę starosty i starościny dożynkowych. Pomagali im Stefan Posłuszny, Magdalena Posłuszna, Iwona Stawczyk, Dorota Lewandowska, Marta Gałkowska, Katarzyna Gałkowska, Maria Wójcik, Ewa Zamkowska, Barbara i Paweł Piskorz. Piękny winiec dożynkowy do świątyni wnieśli panowie: Jarosław Gałkowski, Robert Świątkowski, Robert Stawczyk i Krzysztof Kohut. Podczas Mszy św. proboszcz dokonał uroczystego poświęcenia wieńca jak daru od całej parafii.

Dalsza część uroczystości odbyła się po Mszy św. w Alei 600 - lecia, gdzie proboszcz z całą asystą procesyjną: ministrantami, pocztami sztandarowymi Ochotniczej Straży Pożarnej i wiernymi udał się pod obelisk - kamień jubileuszowy, upamiętniający wiek XX. W tym roku - to dar sołectwa z Gulina. Proboszcz dokonał jego poświęcenia i przypomniał najważniejsze wydarzenia tego wieku: w świecie, Polsce i Zakrzewie. Niech on nam przypomina trudne wydarzenia, ale i chwile chwały i tryumfu naszych przodków. TUTAJ galeria zdjęć.