Aktualności » Głosić Ewangelię

niedziela, 13 września 2020
Tradycją, którą wprowadził nasz wikariusz ks. Kamil Kowalski jest przeprowadzane na początku roku szkolnego i katechetycznego spotkanie ewangelizacyjne. Zwykle odbywało się ono w budynku Szkoły Podstawowej w Zakrzewie. Ze względu na wciąż panującą epidemię i związane z tym obostrzenia, tym razem spotkanie odbyło się w parafialnej świątyni, w niedzielę - 13 września, na Mszy św. o godz. 9.00. Animatorzy Ruchu Światło Życie: Anna Kurowską, Kacper Kozłowski, Patrycja Tkaczyk i Julita Firlej w niezwykle ciekawy sposób przypomnieli czym jest Kościół - jako wspólnota ludzi wierzących. Kacper Kozłowski wcielił się w rolę murarza, by w symboliczny sposób budować z cegieł „mury świątyni”, i zachęcał szczególnie młodych ludzi do aktywnego włączenia się w życie grup parafialnych. Każdy z nas może budować wspólnotę i każdy z nas tej wspólnoty potrzebuje, by móc się rozwijać, poznawać Boga i samego siebie, a przede wszystkim inwestować w swoje zbawienie - mówił Kacper. Po zakończeniu Mszy św. ze śpiewem i tańcem młodzież przeniosła się na plac przed świątynią.

Żywimy głęboką nadzieję, że koronawirus, lenistwo czy apatia, nie staną się przeszkodą do licznego włączenia się naszych dzieci i młodzieży w działalność grup parafialnych. Ufamy, że ewangelizacja przyniesie obfite owoce i przybędzie grono chętnych do formacji w parafii Zakrzew. Przypominamy że każdy z nas ma swoje miejsce w Kościele, tylko od nas zależy czy będziemy potrafili to miejsce w Nim odnaleźć. Terminy spotkań grup dziecięcych i młodzieżowych można znaleźć na parafialnym Facebooku. Czekamy na was!