Aktualności » IX Parafialna Pielgrzymka Rowerowa

piątek, 14 czerwca 2013

Finisz na Jasnej Górze

W 2017 r. nasza parafia będzie przeżywać 600-lecie swego istnienia. Od kilku już lat trwają przygotowania do tej wielkiej uroczystości. Jednym z elementów jest parafialna pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi wyruszyli do Czarnej Madonny już po raz dziewiąty. Pokonując dziennie 100 km, mimo zmęczenia, nie zaniedbywali modlitwy. Odpoczywając na placu przy kościele w Paradyżu odmówili wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w ośrodku oazowym w Dąbrówce, gdzie zatrzymali się na nocleg, wspólnie modlili się na różańcu. Przy sprzyjającej pogodzie i bez defektów technicznych, wszyscy - 97 osób - ok. godz. 16.00 dotarli pod wały jasnogórskie. Ubrani tym razem w koszulki koloru żółtego z wizerunkiem swojego patrona św. Jana Chrzciciela szczęśliwie finiszowali przed tronem Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 18.30 uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy cudownego obrazu, którą odprawili trzej kapłani uczestniczący w pielgrzymce: ks. Ireneusz Kosecki - proboszcz parafii Zakrzew, ks. Wiesława Zawada - proboszcz parafii Dąbrówka Nagórna i ks. Radosław Kacprzak - kapelan szpitala. Szczęśliwi pielgrzymi wychodząc po Mszy św. mówili do siebie:  do zobaczenia za rok, w X - jubileuszowej pielgrzymce rowerowej.

Pątniczka