Aktualności » Jubileuszowy Hubertus

sobota, 15 października 2022

W sobotę - 15 X br. w stadninie koni „Carino” w Gulinie, już po raz 10. odbyło się spotkanie, któremu patronował św. Hubert. Właściciel stadniny Michał Wolski, rozpoczynając spotkanie, przywitał zaproszonych gości i zaprosił do wspólnego świętowania. Całość spotkania poprowadziła p. Beata Piasek, ciepło witając miłośników koni, kniei, myśliwych i miłośników przyrody. W tym roku przybyło na spotkanie 33 jeźdźców, niektórzy z odległych stron Polski.   Ks. Ireneusz Kosecki - proboszcz zakrzewskiej parafii, tradycyjnie odmówił litanię ku czci św. Huberta, przypomniał życiorys św. Huberta i dokonał poświęcenia jeźdźców i koni. Następnie wszyscy udali się na „pogoń za lisem”. Odbywała się ona w dwóch kategoriach wiekowych: seniorów i juniorów. Przepiękna pogoda zgromadziła tłumy kibiców, sympatyków koni. W role narratora gonitwy, wcielił się Przemysław Bednarczyk - znakomity historyk, twórca inscenizacji historycznych i wybitny znawca polskiej kawalerii. Jego profesjonalny komentarz przy trafnie dobranej muzyce, tworzyły niezwykły klimat. Przed rozpoczęciem gonitwy odbył się pokaz umiejętności jeździeckich oraz historyczna inscenizacja przypominająca potyczkę żołnierzy majora Hubala z niemieckimi żołnierzami. Jej finałem było zdobycie działa przez polskich partyzantów. Zwycięzcy „pogoni za lisem” otrzymali pamiątkowe puchary. Biesiadowanie przy suto zastawionych stołach trwało do późnych godzin nocnych. Do zobaczenia za rok!