Aktualności » Kajakiem do Bydgoszczy

czwartek, 08 sierpnia 2019
W dniach od 8.08.- 14.08.2019 r. 32-osobowa grupa młodzieży naszej parafii wzięła udział spływie kajakowym szlakiem św. Jana Pawła II. Uczestnicy spływu pokonali 150 km rzeki Brdy. Ostatnie dni wyprawy to pokonanie jeziora Koronowskiego i wpłynięcie do malowniczego miasta Bydgoszcz, które mieliśmy okazję zwiedzić w ostatnim dniu naszej wyprawy. Spływ to nie tylko pokonywanie kolejnych kilometrów, zmaganie się z przeszkodami na rzece, ale także wspólna modlitwa, Eucharystia, zwiedzanie okolicznych miejscowości, a także wspólne przygotowywanie posiłków. Dziękujemy wszystkim za trud pokonywania rzeki, wspólne posiłki, modlitwę na łonie natury i piękno krajobrazu. Ta wyprawa pozwoliła nam jednocześnie nie tylko przetestować naszą siłę i wytrzymałość, lecz przede wszystkim dostrzec czego tak naprawdę nam brakuje najbardziej w życiu i do czego jesteśmy najbardziej przywiązani. Ten czas umocnił relacje naszej młodzieży, nauczył nas pokory i głębszego zaufania Jezusowi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość i ofiarodawcom, którzy wspomogli ten wyjazd.

Ks. Kamil Kowalski - główny organizator spływu